Lexmark E460dn

  • (idg),

Lexmark E460dn został skonstruowany z myślą o pracy w biurach. Świadczy tym duża nominalna szybkość, oddzielenie bębna od zasobnika z tonerem, dzięki któremu koszt wydruku strony jest stosunkowo niski, wyposażenie urządzenia w sprawny dupleks i kilka portów w tym równoległy, dziś już bardzo rzadko wykorzystywany w domowych komputerach.

Lexmark E460dn został skonstruowany z myślą o pracy w biurach. Świadczy tym duża nominalna szybkość, oddzielenie bębna od zasobnika z tonerem, dzięki któremu koszt wydruku strony jest stosunkowo niski, wyposażenie urządzenia w sprawny dupleks i kilka portów w tym równoległy, dziś już bardzo rzadko wykorzystywany w domowych komputerach. Do wbudowanych 64MB RAM-u można dodać następne 512. Obciążenie sieci i sterującego komputera zmniejsza obecność procesora rastrującego, który tłumaczy polecenia wydane w PCL-u lub Postscripcie na stopień zaczernienia poszczególnych pikseli.

W praktyce E460dn spisywał się gorzej niż można było przypuszczać na podstawie specyfikacji. Nominalne 38 stron na minutę obiecywało wyprzedzenie konkurencji tymczasem rzeczywiście najlepsze tempo druku w prostych tematach wyraźnie malało wraz z większym skomplikowaniem zadania. Oprócz tego zwolnienia zanotowaliśmy następne, kiedy podnosiliśmy rozdzielczości na wyższy poziom, z 600 do 1200dpi. To podwyższenie nie zawsze wpływało korzystnie na jakość.

Niektóre elementy były rzeczywiście lepsze, ale inne, szczególnie dotyczy to rysowanych cienką kreską, potrafiły zniknąć z wydruku pozostawiając po sobie biała plamę. Nawet włączenie w sterowniku opcji „Popraw cienkie linie” nie czyniło tego, co zapowiadało. Jednym słowem E460dn dobrze sprawdzi się tylko w najprostszych tematach: druku tekstowym, nawet mikroskopijnej wielkości, oraz monochromatycznej grafice. W tym zakresie może zaimponować tempem, głębią czerni i stosunkowo jednorodnym pokryciem większych powierzchni. Bardziej skomplikowane zadania to loteria. Równie dobrze mogą się udać, albo nie. Za ten dziwny stan rzeczy winę raczej ponosi sterownik niż część sprzętowa urządzenia.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier