> Lexmark X544dn

X544 jest wielofunkcyjną wersją kolorowej laserówki C544, do której w niecodzienny sposób dobudowano skaner. Górną część tradycyjnej drukarki zajmuje odbiornik, dlatego korpusy skanerów są nieco uniesione do góry, tworząc charakterystyczną dla kombajnów pustą przestrzeń. W X544 jej nie ma. Skaner jest zamontowany bezpośrednio na drukarce, a odbiornik wydruków, na który w tradycyjnym kształcie zabrało miejsca, ulokowano z tyłu urządzenia w postaci tacki.

X544 jest wielofunkcyjną wersją kolorowej laserówki C544, do której w niecodzienny sposób dobudowano skaner. Górną część tradycyjnej drukarki zajmuje odbiornik, dlatego korpusy skanerów są nieco uniesione do góry, tworząc charakterystyczną dla kombajnów pustą przestrzeń. W X544 jej nie ma. Skaner jest zamontowany bezpośrednio na drukarce, a odbiornik wydruków, na który w tradycyjnym kształcie zabrało miejsca, ulokowano z tyłu urządzenia w postaci tacki. Poprawił się dostęp do skanera i pulpitu sterującego, ale znacznie pogorszył do odbiornika. Tą część warto mieć pod obserwacją, bo kartki nie zawsze chcą się układać tak, jak powinny. Zatem swobodny dostęp do urządzenia jest potrzebny nie tylko z frontowej strony, ale także od tyłu. Na dodatek toner, w nowym mechanizmie tandemowym, wymienia się z boku, zatem także z prawej strony należy zostawić sporo miejsca na manipulacje.

Lexmark należy do producentów najczęściej zmieniających mechanizmy w swoich drukarkach. Po pionowym jednobiegowym C534, który nie doczekał się wersji wielofunkcyjnej, mamy poziomy tandemem o bardzo zbliżonej szybkości (23 w stosunku do 21), ale innym przeznaczeniu. X544 jest tańsze, mniej trwałe i droższe w eksploatacji, chociaż 10 groszy za stronę monochromatyczną i 27 za kolorową nie przekracza średniej dla tej grupy urządzeń. Ale tylko w wypadku używania wysokowydajnych nabojów na sześć tysięcy stron mono i cztery w kolorze. Oddzielnie wymieniane bębny wystarczają na 30 tysięcy obrazów.

Jedna z najlepszych drukarek, po uzupełnieniu o nawet o marny skaner okazała się bezkonkurencyjna wśród urządzeń wielofunkcyjnych. Druk w czerni należał do najlepszych, poza dobrym tekstem zwróciło naszą uwagę bardzo równe zaczernienie większych powierzchni. Pod względem jakości odwzorowania szczegółów także C544 należało do czołówki. Jedyne zalety skanera to dupleks i niezły program do OCR-u. Na żadne subtelności nie ma co liczyć.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: