Lian Li PC-B25B

Funkcjonalna i lekka obudowa Lian Li wykonana w całości z aluminium. Idelan do budowy wydajnego komputera do gier

Szkielet jak i boczne ścianki obudowy wykonane są z aluminium, również panel przedni. Ciekawie zaprojektowano ścianki boczne, które są dwuwarstwowe, co ma wpłynąć na wyciszenie pracy komputera. Producent dołącza również specjalne gumowe podkładki, które mają za zadanie tłumić drgania wywołane pracą twardych dysków. Dosyć nietypowo zaprojektowano system mocowania twardych dysków, w które najpierw wkręcamy specjalne śrubki pełniące role prowadnic, na nie nakładamy gumowe podkładki a całość wsuwamy w specjalne szyny, ale od drugiej strony obudowy po wyjęciu drugiego panelu bocznego. Całość działa bardzo dobrze, dysk trzyma się mocno a podkładki niwelują wszelakie drgania.

Obudowa jest dosyć duża (45,5x21x51,5 cm – wys./szer./gł.) z uwagi na to, że dyski umieszczone są w poprzek obudowy bez problemu zamontujemy również dłuższą kartę graficzną. Nie mieliśmy również problemów z zamontowaniem dłuższego 18 cm zasilacza Cooler Master RS-A00-ESBA o mocy 1000 W. Zasilacz montujemy od tyłu obudowy po zdjęciu specjalnej zaślepki. To wygodne rozwiązanie, bo nie musimy demontować żadnego podzespołu komputera, aby wyciągnąć stary i zamontować nowy zasilacz.

Obudowa wyposażona jest w trzy wentylatory 120x120 mm - dwa umieszczone z przodu schładzają twarde dyski i jeden z tyłu odprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz. Całość dobrze radzi sobie z schładzaniem testowych komponentów komputera, który przy ponad godzinnym obciążeniu grą Crysys generuje hałas 37 dB i trybie jałowym 30 dB.