Linksys EA6350

Zalety:

  • Jakość wykonania
  • Dobra wydajność
  • Oprogramowanie

Wady:

  • Wyższa cena

Linksys EA6350 ma nadajnik 802.11n o teoretycznej wydajności do 300 Mb/s i 802.11ac (867 Mb/s). Łączna szybkość pracy tego routera to 1200 Mb/s.

Obudowa wykonana z dobrej jakości plastiku ma mocną i sztywną konstrukcję. Niestety nie ma dodatkowych diod, które sygnalizowałyby pracę gniazd LAN, czy sieci Wi-Fi. Z przodu routera umieszczono za to podświetlany napis „Linksys”, który świeci się gdy router jest uruchomiony.

Z tyłu urządzenia umieszczano cztery gigabitowe gniazda LAN, jedno WAN oraz port USB 3.0. Do gniazda USB można podłączyć np. zewnętrzne dyski, pamięci USB i korzystać z nich jak z nośników sieciowych. Podzespoły routera chłodzone są pasywnie, dlatego urządzenie pracuje bardzo cicho. Podczas testów nie zanotowaliśmy żadnych problemów ze stabilnością działania routera czy przegrzewaniem.

Pod względem wydajności i wyposażenia Linksys EA6350 wypadł lepiej od tańszych routerów AC1200, pozwalając na przesyłanie danych z szybkością ok 500 Mb/s. Jednak to co go wyraźnie odróżnia od tańszych urządzeń, to jakość wykonania obudowy, dobrej jakości komponenty i dopracowane oprogramowanie.