Linksys EA8500

Zaawansowany router wyposażony w dwurdzeniowy procesor, rozbudowane oprogramowanie i wydajne nadajniki Wi-Fi, które mogą pracować z teoretyczną szybkością do 1733 MB/s w paśmie 5 GHz i 800 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

Linksys EA8500 to jeden z pierwszych routerów wyposażonych w technologię MU-MIMO. Dzięki niej router może zapewnić maksymalną szybkość pracy kilku urządzeniom, które mogą pobierać dane równocześnie a nie w trybie kolejkowania. W testach sprawdzających maksymalną szybkość pracy sieci 5 GHz (IEEE 802.11ac) router wypadł bardzo dobrze przesyłając pakiety danych (protokół TCP/IP) z szybkością ponad 850 Mb/s. To jeden z najlepszych wyników. Router doskonale też sprawdza się w realnych warunkach.

Obudowa routera jest starannie wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Podczas testów nie zaobserwowaliśmy żadnych problemów z przegrzewaniem czy stabilnością działania urządzenia. Z tyłu obudowy zamontowano gniazda: USB 3.0, eSATA/USB 2.0, cztery porty LAN i jedno gniazdo WAN. Gniazda LAN i WANzostały wyposażone w diody informujące o zasilaniu i aktywności.

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?
  • Test routerów z dużym zasięgiem | Jaki router kupić?

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: