Linksys Velop Whole Home Wi-Fi

Linksys Velop Whole Home Wi-Fi

W skrócie:

Linksys Velop Whole Home Wi-Fi to ruter idealnie nadający do budynków.

Zalety:

  • Duży zasięg
  • Doskonała moc sygnału
  • Sterowanie głosem

Wady:

  • Szybkość mogłaby być większa

Linksys Velop Whole Home Wi-Fi to trójpasmowy ruter, dedykowany przede wszystkim budynkom. Czym do jego zakupu chce skłonić nas producent?

Linksys Velop Whole Home Wi-Fi może pracwać w trybie rutera lub punku dostępowego, co pozwala zbudować domową sieć Wi-Fi złożoną z wymaganej liczby punktów dostępowych, komunikujących się bezpośrednio między sobą i niewymagających dodatkowego okablowania. Wykorzystuje trzy zakresy radia (standard AC2200), aby zapewnić bezproblemowe przesyłanie danych między samymi punktami dostępowymi oraz urządzeniami użytkowników - moc sygnału jest wyśmienita. Producent udostępnił aplikację na smartfony, która pozwala monitorować sieć bezprzewodową w domu i zarządzać tą siecią, w tym funkcjami dostępu gościnnego i kontroli rodzicielskiej. Ciekawostką jest integracja z systemem Amazon Alexa, dzięki której urządzenia Velop mogą być sterowane głosem. Przykładowo wystarczy jedna komenda głosowa, aby nie dotykając komputera, wygodnie włączać i wyłączać sieć dla gości.

Linksys Velop Whole Home Wi-Fi ma maksymalną przepustowość 867 Mbps przy 5 GHz, a szybkość dla 2.4 GHz to 400 Mbps. Pod obudową kryje się procesor 0,716 GHz z 512 MB oraz 1024 MB pamięci flash. Ruter ten dedykowany jest przede wszystkim do domów i budynków, a w odróżnieniu od testowanego przez nas TP-Link Deco M5, nie trzeba od razu kupować zestawu urządzeń. Dostępny jest w sprzedaży zarówno trójpak, jak i zestaw dwóch ruterów oraz pojedynczy. Pozwala to w każdej chwili rozszerzać sieć bez zbędnych kosztów.

W obudowie:

  • RJ-45 10/100/1000 (LAN) x 2
  • gniazdo zasilania


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier