Loewe Connect 37 Media Full-HD+ DR+

37” telewizor LCD, wyposażony w nietypowe funkcje, ze 160 GB dyskiem twardym, oferujący bardzo wysoką jakość obrazu, czyli centrum multimedialne zamknięte w wysmakowanej stylistycznie obudowie.

Niemiecki Loewe specjalizuje się w produkcji telewizorów o modułowej konstrukcji, dzięki czemu mogą być one łatwo, zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, rozbudowywane o dodatkowe elementy. Do redakcyjnych testów trafił bogato wyposażony odbiornik LCD tej firmy: Connect 37 Media Full-HD+ DR+. Dopracowana stylistycznie, dość głęboka biała obudowa urządzenia ma obłe kształty i wyposażona jest w aluminiową, obrotową podstawę. Telewizor ma wysokiej klasy 37-calowy panel LCD o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), oferujący bardzo szerokie kąty widzenia. Na wysoką jakość wyświetlanego na ekranie obrazu istotny wpływ ma niezwykle sprawnie działający procesor Image+ HD, który m.in. dynamicznie zwiększa współczynnik kontrastu, zmienia rozdzielczość czy redukuje szumy sygnału. Nawet w przypadku sygnału wysokiej jakości (HD) działanie procesora daje pozytywne efekty. Po jego uruchomieniu obraz sprawia wrażenie niezwykle szczegółowego, a głęboka czerń zostaje wzmocniona. Oferowany przez telewizor kontrast, mimo niezbyt wysokich wartości deklarowanych przez producenta (1000:1 standardowy i 6500:1 w trybie dynamicznym), poziomem swym deklasuje większość modeli konkurencji. Wyświetlane kolory są doskonale nasycone i bardzo naturalne. Wyjątkowo dobra jest również plastyczność obrazu, przewyższająca spotykaną w wielu wyświetlaczach plazmowych (chociaż zwykle pod tym względem gorsze są panele LCD).

W odbiorniku Loewe zainstalowano dwa tunery TV: analogowy i cyfrowy DVB-T, który obsługuje nie tylko kodowanie MPEG2 (jak w wielu modelach konkurencji), lecz także MPEG4. Jest to istotne, ponieważ cyfrowy sygnał będzie w Polsce emitowany właśnie w standardzie MPEG4. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą) urządzenie może być także wyposażone w podwójny tuner telewizji satelitarnej DVB-S.

Odbierany sygnał telewizyjny można zapisywać na wbudowany w Connect 37 Media Full-HD+ DR+ 160 GB dysk twardy. Taka pojemność dysku pozwala zmieścić na nim ok. 55 godzin bardzo dobrej jakości nagrań. Urządzenie oferuje funkcję TimeShift (zapis z przesunięciem czasowym), a także możliwość programowania czasu nagrywania.

Model Loewe wyposażono również w funkcję odtwarzacza sieciowego (MediaNetwork). Zamontowany w odbiorniku kontroler sieci bezprzewodowej jest zgodny ze standardem „g” i pozwala na przesyłanie danych z przepustowością 54 Mb/s. Dzięki temu można na telewizorze odtwarzać zapisane na dysku komputera PC (należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie) pliki audio (MP3), wideo (DivX-y, ale tylko o standardowej rozdzielczości) oraz zdjęcia cyfrowe (JPEG). Takie pliki zapisane na przenośnych pamięciach flash (o pojemności do 8 GB) są również odtwarzane, wystarczy skorzystać ze znajdującego się na obudowie telewizora złącza USB 2.0 (na ekranie pojawia się wówczas inny interfejs, ale równie wygodny w użyciu jak w przypadku MediaNetwork). Ponadto w dodatkowych funkcjach telewizora znalazło się cyfrowe radio.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: