Logitech Anywhere MX

Niewielka mysz z zaawansowanym sensorem Darkfield, który doskonale pracuje na różnych powierzchniach oraz z uniwersalnym mikro odbiornikiem, który może obsłużyć pięć urządzeń bezprzewodowych.

Najnowsza mysz firmy Logitech z laserowym czujnikiem Darkfield sprawdza się w każdym miejscu, ponieważ pracuje bezprzewodowo a do tego na różnych powierzchniach, w tym tych najtrudniejszych czyli jasnych o niewyraźnym wzorze, błyszczących lub po prostu na szkle. Jest niewielka, ale wygodnie leży w dłoni. Sprzedawana jest z pokrowcem a zastosowany odbiornik z gniazda USB wystaje tylko na kilka milimetrów i pozwala na podłączenie kilku dodatkowych urządzeń. Nie trzeba go więc odłączać, nawet w czasie podróży, gdy przenosimy laptop.

Ergonomia

Mysz dobrze leży w dłoni i jak na konstrukcje do laptopów bardzo wygodnie się nią operuje. Ma dodatkowe dwa przyciski, które obsługujemy kciukiem, czterokierunkową rolkę oraz specjalny przycisk do przełączania się pomiędzy otwartymi oknami. Rolka pełni funkcję dodatkowego przycisku, a gdy ją mocniej naciśniemy pozwala przełączać się pomiędzy gładkim a skokowym przewijaniem. Jak przystało na rasową mysz dla użytkowników laptopa ma chowany odbiornik w środku obudowy. Wyposażona jest też w praktyczny wyłącznik, który dodatkowo chroni czujnik Darkfield. Wyposazona jest w duże ślizgacze, które pozwalają na wygodną pracę na bardziej chropowatych podkładkach. Zasilana jest dwoma bateriami AA, dlatego pomimo małych rozmiarów czuć ją w dłoni (132 g). Dla porównania Logitech VX Nano Cordless waży tylko 96 g i zasilana jest jedną baterią AAA.

Szybka i precyzyjna

Zapewnienia producenta okazują się w 100% pokrywać z rzeczywistością. Mysz faktycznie doskonale radzi sobie z pracą na różnych powierzchniach, w tym tych najtrudniejszych czyli np. biurkach wykonanych na wysoki połysk lub szklanych powierzchniach. Producent poprawił również bezprzewodową technologię przesyłu danych, gdyż mysz działa wyraźnie lepiej niż wcześniejsze bezprzewodowe gryzonie do laptopów. Nie gubi się nawet przy szybszych ruchach, wyraźnie zmniejszono efekt akceleracji wstecznej.