Logitech Cordless Desktop S520

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Odporność na zalania
  • Funkcjonalna i dobrze wykonana konstrukcja

Wady:

  • Niezbyt duża odległość pracy od odbiornika.

Dobrze wykonany i funkcjonalny bezprzewodowy zestaw idealny do pracy i rozrywki. Jest rozsądnie wyceniony, a możliwościami dorównuje znacznie droższym zestawom.

Zestaw wykonano z dobrej jakości plastiku o przyjemnej dla oka czarno-srebrnej kolorystyce. Klawiatura ma nowoczesny kształt z nietypowo umieszczonymi dodatkowymi przyciskami, które znajdują się pomiędzy podkładką pod nadgarstki, a klawiszami. Mysz to standardowa konstrukcja o rozdzielczości 1000 cpi, dzięki rolce pracującej również na boki idealnie nadaje się do pracy z dużymi tabelami, szerokimi dokumentami.

Klawiatura

Klawiatura jest dosyć szeroka (20 cm) bo ma zintegrowaną podpórkę pod nadgarstki. Takie rozwiązanie okazuje się bardziej wytrzymałe w porównaniu do osobno doczepianej podkładki pod dłonie, w której przy mocniejszym nacisku często pękają mocowania łączące ja z klawiaturą. Obudowa klawiatury wyposażona jest w regulowane stopki (2 wysokości) ma zaokrąglone rogi i jest dosyć cienka (2 cm). Klawisze mają średnią wysokość 3 mm i są odporne na działanie wody, obudowę klawiatury wyposażono w dodatkowe otwory odpływowe. Mechanizm zaczepu klawiszy jest dosyć trwały z mocnymi zaczepami i amortyzatorem na stałe przyczepionym do maty chroniącej ścieżki elektroniczne przed zalaniem. Klawisze pracują cicho i dynamicznie. Dzięki zintegrowanej dosyć szerokiej podstawce na nadgarstki dłonie szybko się nie męczą. Dodatkowe przyciski pozwalają na szybką obsługę odtwarzacza muzycznego, powiększanie dokumentów jak i regulację głośności. U góry klawiatury zamontowano tez dwa dodatkowe klawisze do uruchamiani kalkulatora i wyłączania komputera.

Mysz

Mysz to symetryczna konstrukcja , która pomimo prostego kształtu wygodnie leży w dłoni, bo jest dosyć wysoka. Wyposażona jest w gumową rolkę, która pracuje również na boki oraz dwa osobne przyciski i jedne dodatkowy umieszczony w rolce. Wykorzystuje standardowy sensor optyczny o rozdzielczości 1000 cpi. Nie jest to jednak model, który zadowoli najbardziej wymagających graczy bo efekt akceleracji wstecznej przy szybszych ruchach jest znaczny. Do codziennej pracy mysz w zupełności wystarczy.

W praktyce

Klawiatura i mysz komunikują się z komputerem bezprzewodowo. Dobrą jakość połączenia uzyskamy z odległości do metra od odbiornika. Zarówno klawiatura jak i mysz wyposażone są w specjalne diody, które sygnalizują niski stopień naładowania akumulatorów, dołączane oprogramowanie również poinformuje nas o konieczności wymiany baterii, gdy ich stopień naładowania będzie niski. To idealny zestaw za rozsądne pieniądze, porządnie wykonany, odporny na zalania (choć nie jest wodoszczelny) i co istotne wygodny w codziennym użytkowaniu.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier