Logitech Easy Call Cordless Desktop USB

Zalety:

  • Dodatkowe akcesoria do Skype’a
  • Dobra jakość wykonania
  • Dodatkowe przyciski

Wady:

  • Wysoka cena

Zestaw klawiatury z myszą wyprodukowany we współpracy z producentem komunikatora internetowego Skype. W jego skład wchodzą myszka, słuchawki z mikrofonem, głośnik oraz klawiatura wyposażona w specjalne klawisze przeznaczone do obsługi komunikatora.

Zestaw EasyCall Desktop przeznaczony jest dla zaawansowanych oraz początkujących użytkowników Skype’a chcących skorzystać dobrodziejstw darmowych rozmów telefonicznych. W wypadku innego oprogramowania funkcjonalność jest ograniczona. W skład zestawu Easy Call Cordless Desktop wchodzą: bezprzewodowa myszka z laserowym czujnikiem, słuchawki z mikrofonem oraz głośnik wyposażony w dodatkowe przyciski do obsługi Skype’a oraz klawiatura.

Klawiatura

Wyposażona jest w ponad 20 dodatkowych przycisków. Na klawiaturze oprócz standardowych przycisków do sterowania odtwarzaczem multimedialnym są dodatkowe, do Skype'a. Umożliwiają włączenie programu, zmianę statusu, odebranie lub zakończenie połączenia, wybranie numeru oraz przemieszczanie się na liście kontaktów. Umieszczono je z boku, co jest bardzo wygodne, niestety czasami możemy któryś przypadkiem włączyć co może irytować. Słuchawki zintegrowano z mikrofonem, a zastosowana w nich technologia RightSound wycisza szumy i echo, często pojawiające się podczas rozmów telefonicznych przez Internet.

Mechanizm zaczepu klawiszy jest trwały i stabilny, klawisz trzyma się na dużych zaczepach, a duży gumowy teleskop na stałe przytwierdzony do gumowej maty daje wyraźny i precyzyjny skok. Ta klawiatura z pewnością będzie nam służyć długi czas. Klawisze są dosyć wysokie (8 mm) dlatego osoby przyzwyczajone do pracy z laptopami na początku będą musiały się do nich przyzwyczaić.

Mysz

Wyposażona w laserowy czujnik optyczny, idealnie nadaje się do codziennej pracy, bo pracuje precyzyjnie i w miarę szybko niezależnie od tego na jakiej powierzchni jej używamy. Wyposażono ją podobnie jak klawiaturę w system ostrzegania o niskim poziomie naładowania baterii. Jakość jej pracy oceniamy jako dobrą, ale w szybkich grach może być niewystarczająca z powodu akceleracji wstecznej co jest niestety wadą większości bezprzewodowych gryzoni.

W praktyce

Zestaw ten doskonale współgra ze Skype’m, pozwalając na wygodne rozmowy przez Internet, co istotne dobrze spisuje się również w codziennej pracy z komputerem. Jakość wykonania jak i użyte materiały stoją na bardzo wysokim poziomie, a co istotne klawiatura nie jest duża i bez problemów mieści się na mniejszym biurku.