Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard

Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard to propozycja z wyższej półki cenowej. Czy warto wydać na nią większa kwotę?

W skrócie:

Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard to ze wszech miar udana inwestycja.

Zalety:

  • Bezprzewodowa
  • Przełączniki mechaniczne Romer-G
  • Żywotność
  • Programowalna klawisze
  • Możliwość tworzenia wielu profili

Wady:

  • Nie można usunąć podpórki
  • Wysoka cena

Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard to model z wyższej półki cenowej. Jest to pełnowymiarowa klawiatura bezprzewodowa, która wykorzystuje technologię bezprzewodową LIGHTSPEED, zapewniającą wyjątkowo szybką częstotliwość raportowania co 1 ms, a także posiadająca interfejs Bluetooth do łączenia z wieloma hostami. Została wyposażona w zaawansowane, cicho pracująca przełączniki mechaniczne Romer-G i sześć programowalnych klawiszy po lewej stronie. Producent ocenia ich trwałość na nawet 70 milionów naciśnięć! Ponadto klawiatura została wyposażona w dość wygodną podpórkę pod nadgarstki, jest jednak pewna związana z tym wada. Jaka? Otóż podpórkę przymocowano trwale, więc jeśli komuś nie będzie ona odpowiadać, nic z tym nie zrobi. Co może być zaskakujące, nie ma w G613 podświetlenia RGB, jakie mają dziś klawiatury dla graczy już niemal w standardzie. Jest to jednak spowodowane względami praktycznymi - tego typu ozdobniki sprawiałyby, że zasilające klawiaturę, dwie baterie AA zużywałyby się znacznie szybciej. A aktualnie szacowany przez producenta czas ich żywotności wynosi aż 18 miesięcy!

Aby w pełni skorzystać z możliwości klawiatury Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard, potrzebne jest dostarczane przez producenta oprogramowanie (oczywiście za darmo) Logitech Gaming Software (LGS). Można za jego pomocą m.in. stworzyć profile, makra, zaprogramować klawisze pod katem swoich potrzeb, a także sprawdzić stan naładowania baterii. Dodatkiem do klawiatury jest wygodne podpórka na tablet lub smartfona. Dzięki temu można sprawdzać ważne informacje oraz kontrolować klawiaturę bez konieczności wychodzenia z ulubionej gry. Wymagana jest do tego aplikacja Logitech ARX Control.

Zobacz również:

  • Pracujesz zdalnie? Z tym słuchawki zostaniesz królem Hangouts, Teams, Skype i Zoom

Podsumowując: Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard to model wart polecenia pod każdym względem. Jeżeli nie przeszkadza Ci brak efektownego podświetlenia, ani też fakt, że podpórki nie możesz usunąć, będzie to dla Ciebie klawiatura wręcz idealna!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: