Logitech G910 Orion Spectrum

W skrócie:

Logitech G910 Orion Spectrum to bardzo solidny model. Warto zainwestować, choć ma drobne wady.

Zalety:

  • Przełączniki mechaniczne Romer-G
  • Wygodna podpórka na nadgarstki
  • Duże możliwości personalizacji
  • Żywotność klawiszy

Wady:

  • Wysoka cena
  • Podpórka kiepsko przymocowana
  • Brak oplotu kabla

Logitech G910 Orion Spectrum zwraca uwagę swoją ceną. Ale za co właściwie płacić?

Logitech G910 Orion Spectrum to klawiatura gamingowa podświetlana z najwyższej półki cenowej. Wykonana została z matowego plastiku na wierzchu, od spodu ze zwykłego, a całość ozdabia rama. Wszystkie elementy są doskonale dopasowane, a szczeliny między nimi minimalne. Składa się ze 113 klawiszy z zaawansowanym antyghostingiem. Oprócz zwykłych, multimedialnych (wraz z rolką służącą do regulacji poziomu głośności) i numerycznych znajdziemy także 9 programowalnych, którym można przypisywać polecenia zależne od profilu. Możliwe jest zapisanie do 27 poleceń w trzech trybach, co zapewnia bardzo duże możliwości dostosowania i wygodę. Jest do tego oczywiście niezbędne oprogramowanie Logitech Gaming Software. W G910 Orion Spectrum zastosowano przełączniki mechaniczne Romer-G, zapewniające bardzo szybki czas reakcji oraz żywotność szacowaną na aż 70 mln użyć! Jedna duża podpórka pod nadgarstki oraz podklejone gumą, regulowane stopki pozwalają uzyskać wygodną pozycję podczas pisania lub grania. Aczkolwiek jest mały minus - podpórka trzyma się słabo, więc jeśli gra się gwałtownie, można spowodować przypadkowo jej wypięcie. Oprócz stopek zastosowano także siedem mat antypoślizgowych.

Logitech G910 Orion Spectrum oferuje duże możliwości podświetlenia - a do dyspozycji mamy aż 16,8 mln kolorów. Wspomniana aplikacja producenta daje do wyboru 5 trybów: swobodny, strefy kolorów, aktywne klawisze gry podczas gry, efekty specjalne (np. gwiazda czy fala kolorów) oraz możliwość stworzenia własnych efektów świetlnych. Oprócz zabaw w oświetleniowca można także tworzyć swoje makra, a już "na wstępie" otrzymujemy ponad 600 gier, z którymi ta klawiatura dla graczy współpracuje. Do tych plusów można dołożyć minus - kabel USB, którym podłączamy G910 do komputera czy laptopa, nie posiada oplotu. Niby drobna rzecz, ale za taką cenę można spodziewać się czegoś lepszego. Tym bardziej, że kabel jest przymocowany na stałe i nie ma szans na jego odpięcie.

Podsumowując: Logitech G910 Orion Spectrum to bardzo dobry model, aczkolwiek są pewne drobne wady. Polecamy dla zapalonych graczy, którzy lubią dobre inwestycje w sprzęt!