Logitech HD Webcam C270

Logitech HD Webcam C270 to tania kamerka internetowa. Czy warto ją nabyć?

Logitech HD Webcam C270 to kamerka internetowa oferująca jakość obrazu zgodną z nazwą, czyli HD (720p przy 30 kl./s.). Producent wbudował mechanizmy odpowiedzialne za automatycznie modyfikacje światła, dzięki czemu użytkownik ma być zawsze prezentowany realistycznie i w najlepszy sposób. Wpływ na obraz ma także funkcja utrzymywania jego stałej ostrości. Dzięki temu jakość obrazu ma być niezmienna niezależnie od oświetlenia wokół. Ponadto mamy tu wbudowany mikrofon monofoniczny z mechanizmami odpowiedzialnymi za redukcję szumów i trzeba przyznać, że spisują się one bez zarzutu - głos osoby mówiącej jest zawsze czysty i wyraźny, nawet w hałaśliwym otoczeniu (np. biuro).

HD Webcam C270 oferuje kąt widzenia 60°, co nie jest dużym parametrem. Jednak dzięki uniwersalnemu zaczepowi można zamontować ją tak, aby dokładnie obejmowała osobę mówiącą. Do zalet kamerki można policzyć również jej niewielkie wymiary - nie zajmuje dużo miejsca, łatwo ją przechowywać, a przenosić można nawet w kieszeni. Kabel o długości 150 cm umożliwia jej wygodne ulokowanie w pożądanym miejscu.

Podsumowując: Logitech HD Webcam C270 to niewielki wydatek za wideorozmowy dobrej jakości. Jeśli jakość obrazu nie musi być najwyższa, a ważna jest sama komunikacja, powinna być dobrym wyborem do wielu zastosowań (spotkania firmowe, lekcje zdalne, itp.).