Logitech MX 518

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Szybkość i precyzja działania
  • Wygodny kształt
  • Funkcjonalne oprogramowanie

Wady:

  • Brak możliwości dostosowania ciężaru myszy

Szybka, precyzyjna mysz dla wymagających graczy. Jest niedroga a pod względem jakości pracy nie ustępuje najdroższym konstrukcjom dla graczy.

Logitech MX518 kształtem do złudzenia przypomina model MX 510. Trzeba jednak przyznać że jest bardziej charakterystyczny i szybciej wpada w oko. Oczywiście to , co najważniejsze, kryje się w środku, a tu zmiany w porównaniu do modelu MX 510 są istotne. Po pierwsze rozdzielczość wzrosła do 1800 cpi, poszerzyła się również szyna danych – z 12 do 16 bitów, co niewątpliwie znacznie zwiększa precyzję działania.

Dla wielu graczy istotną zmianą jest funkcja pozwalająca na zmianę czułości pracy – trzy poziomy, bez konieczności instalacji dołączanych sterowników. Służą do tego dwa przyciski na końcach rolki. Dołączone oprogramowanie SetPoint uzyskało dodatkową opcję, pozwalającą na przypisanie pięciu zdefiniowanych trybów czułości pracy do poszczególnych gier. Rzecz szczególnie przydatna dla osób preferujących odmienne ustawienia myszy do różnych gier.

To co istotne czyli jakości pracy z myszą przy maksymalnej rozdzielczości 1800 cpi o znacznym spowolnieniu kursora, stoi na bardzo wysokim poziomie. Mysz pracuje szybko i precyzyjne, efekt akceleracji wstecznej jest prawie niezauważalny i występuje tylko przy bardzo szybkich ruchach. Trzeba się nieźle postarać aby mysz się zgubiła, to idealne rozwiązanie dla bardzo wymagających graczy, szukających myszy za nieduże pieniądze. Mysz znakomicie reaguje nawet na najmniejsze ruchy, do tego wzorem poprzedników doskonale leży w dłoni.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier