Logitech QuickCam Pro 9000

To najbardziej zaawansowana kamera Logitech i jak się okazuje godny następca wcześniejszych modeli Pro 4000 i Pro 5000. Jest w pełni kompatybilna z Skypem, umożliwiając komunikację w trybie "High Quality Video"- 640x480 pikseli z prędkością 30 kl./s. Kamera ma 2-megapikselową matrycę, która umożliwia nagrywanie i przekazywanie przez Internet wideo o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli – rozdzielczość interpolowana.

Jest w pełni kompatybilna z Skypem, umożliwiając komunikację w trybie "High Quality Video"- 640x480 pikseli z prędkością 30 kl./s. Kamera ma 2-megapikselową matrycę, która umożliwia nagrywanie i przekazywanie przez Internet wideo o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli – rozdzielczość interpolowana. Umożliwia również rejestrowania zdjęć w rozdzielczości 8 megapikseli, w trybie interpolacji programowej. W systemie jest instalowana bez konieczności instalacji sterowników, niedostępny jest wówczas tryb "RGB 24" oraz wyższe rozdzielczości. Kamera również nie działa tak wydajnie jak po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania. Wyposażona w 2 megapikseolwą i obiektywem Carl Zeiss generuje obraz, który w porównaniu do pozostałych kamer jest wręcz idealny (9 pkt. na 10 możliwych do zdobycia). Wszystkie modele, które dumnie chwalą się matrycą dwumegapiselową postają wyraźnie pod tym względem w tyle. Brak szumów, odpowiednia ostrość jak i szczegółowość rejestrowanego obrazu zadowoli każdego użytkownika. Co istotne kamera pracuje również wydajnie, oferując prędkość 30 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli, i 15 kl./s w rozdzielczości 960x720 pikseli. Na uwagę zasługuje również uniwersalna podstawka, która umożliwia stabilne zamocowanie kamery na monitorach LCD, blacie biurka jak i laptopach. Kamera wyposażona jest również w dobrej jakości mikrofon z technologią RightSound (system redukcji szumów tła i echa).

Jak przystało na Logitecha do kamery dodawane jest również funkcjonalne oprogramowanie Logitech QuickCam za pomocą, którego możemy rejestrować sekwencje wideo, zdjęcia, uruchomić detektor ruchu a nawet uruchamiać zewnętrze programy (Skype, Windows Live Messenger, Yahoo Messenger itd.). Do dyspozycji mamy również funkcję śledzenia ruchów twarzy, która dzięki szerokokątnemu obiektywowi działa o wiele lepiej niż w większości kamerach. Pobawić się również możemy wirtualnymi avatarami, które potrafią oddawać ruchy naszej głowy jak i ruchy warg czy oczu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: