Logitech QuickCam Sphere AF

Logitech QuickCam Sphere AF to następca modelu Sphere, czyli pierwszej kamery z opcją automatycznego śledzenia ruchów twarzy. W kamerze zastosowano technologię śledzenia ruchów twarzy, która steruje jej ruchami tak, aby móc utrzymać ją w centrum kadru. Zamontowane w tym modelu silniczki obracają kamerę w dwóch kierunkach: pionowo w zakresie 60 stopni i poziomo w zakresie 180 stopni.

Logitech QuickCam Sphere AF to następca modelu Sphere, czyli pierwszej kamery z opcją automatycznego śledzenia ruchów twarzy.

W kamerze zastosowano technologię śledzenia ruchów twarzy, która steruje jej ruchami tak, aby móc utrzymać ją w centrum kadru. Zamontowane w tym modelu silniczki obracają kamerę w dwóch kierunkach: pionowo w zakresie 60 stopni i poziomo w zakresie 180 stopni. Ruchy kamery podczas śledzenia twarzy nie są płynne i wyraźnie widać skoki kamery, aby funkcja śledzenia działała poprawnie, podczas jej uaktywniania w kadrze kamery powinna być widoczna cała twarz. Kamery nie należy przekręcać ręcznie, gdyż można wówczas uszkodzić mechanizm obracający.

Specjalny, dołączany do urządzenia pałąk pozwalający umieścić kamerę 22 cm nad podstawą, niestety nie możemy jej zamontować na monitorze LCD lub laptopie. Zamontowany w podstawce mikrofon pozwala na nagrywanie dźwięku z opcją redukcji szumów tła i echa (technologia RightSound). QuickCam Sphere korzysta z matrycy rozdzielczości 2 megapikseli i optyki Carl Zeiss co w efekcie daje obraz identyczny jak w modelu PRO 9000, -9 pkt. na 10 możliwych do zdobycia. Za pomocą tej kamery bez problemu zarejestrujemy sekwencje wideo w rozdzielczości 640x480 pikseli z prędkością 30 kl./s i zrobimy dobrej jakości 8 megapikselowe zdjęcie. Jest to jedna z trzech kamer za pomocą, których możemy komunikować się w trybie "High Quality Video" – 640x480 pikseli, 30 kl./s, w Skype 3.6 i nowszym.