Logitech Webcam C200

Kamera dla mniej wymagających osób, generuje słabej jakości obraz ale działa dosyć szybko. Wyposażona jest w pierścień do regulacji ostrości i uniwersalną podstawkę. Jej główną zaletą jest niska cena.

Typowa kamera o kulistym kształcie, wyposażona jest w uniwersalną podstawkę i opcje ręcznej regulacji ostrości. Kamera w całości wykonana jest z plastiku, pierścień za pomocą którego ustawiamy ostrość jest gładki i wykonany z identycznego materiału co cała kamera, co sprawia że trudno się nim manipuluje. Plusem tej konstrukcji jest stabilna podstawka, która pozwala na montaż kamery na monitorach LCD, CRT oraz płaskich powierzchniach. Kamerę możemy obracać w pionie i w mniejszym zakresie w poziomie.

Logitech Webcam C200 działa w Viście bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników, niestety jej funkcjonalność jest wówczas ograniczona - brak trybu „RGB24”. Działa też dużo wolniej bo z prędkością ok. 13 kl./s. dopiero zainstalowanie dołączonego oprogramowania przyspiesza działanie kamery do 30 kl./s do dyspozycji mamy też podręczny panel, za pomocą którego możemy dostosować działanie kamery do naszych potrzeb. Nieznacznie poprawia się tez jakość generowanego obrazu. Pojawiają się tez bardziej zaawansowane opcje do ustawienia dźwięku -redukcja szumów otoczenia i echa. Kamera po uruchomieniu opcji „Low Light Boost” dobrze radzi sobie też przy słabszym oświetleniu – niestety pogarsza się wtedy jakość generowanego obrazu.

Jakość generowanego obrazu w rozdzielczości 640x480 pikseli jest dosyć słaba, chcąc go maksymalnie podrasować warto zainstalować dołączone oprogramowanie i zrezygnować z funkcji „Low Light Boost”, które czasami powoduje to spowolnienie działania kamery do 10-15 kl./s. Widać jednak że kamera dysponuje bardzo małym czujnikiem, który nie rejestruje szczegółów przez co obraz staje się mało naturalny i lekko rozmyty. Najlepszą jakość obrazu uzyskamy w rozdzielczości 320x240 pikseli.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: