Logitech Webcam C500

Webcam C500 to rozbudowana wersja modelu Webcam C200, jest droższa ale generuje lepszej jakości obraz, lepiej pracuje przy słabszym oświetleniu i wyposażona jest w autofokus.

Kamera internetowa Logitecha Webcam C500 jest niemal dwukrotnie droższa od modelu C200 (sensor VGA). Widać od razu że C500 wykonana jest z lepszej jakości materiałów, jest tez trochę większa. Obie kamery dysponują uniwersalna podstawką z tym, że w podstawce kamery C500 zastosowano materiały, które zapobiegają ślizganiu się kamery przez co jest stabilniejsza. Obie kamery wykorzystują interfejs USB 2.0 i mogą pracować bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania (system Vista). Różnica w jakości pracy na korzyść droższej konstrukcji Logietcha jest jednak ogromna, wynika to z tego że wykorzystuje bardziej zaawansowany sensor o sprzętowej rozdzielczości 1,3 MP podczas gdy C200 dysponuje sensorem o rozdzielczości VGA. Istotnie wpływa to na jakość generowanego obrazu, który w C500 jest dużo bardziej szczegółowy, ostry i naturalny (8 pkt na 10 możliwych do zdobycia – Webcam C200 5/10 pkt).

Co istotne C500 dysponuje tez technologia RightLight, która poprawia działanie kamery przy słabszym oświetleniu poprawiając nie tylko jakość generowanego obrazu ale także szybkość rejestrowania sekwencji wideo. Aby skorzystać z tej opcji musimy jednak zainstalować dołączone oprogramowanie. Uaktywnia się wówczas opcja śledzenia ruchów twarzy (niedostępna w modelu C200) jednego lub więcej użytkowników. Możliwość niwelowania szumów otoczenia, tak abyśmy byli lepiej słyszani oraz uruchamiania efektów graficznych nakładanych na naszą postać w czasie rzeczywistym (wirtualne awatary, które naśladują ruchy głowy, mimikę). Logitech Webcam C500 bez problemów pracuje z prędkością 30 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli, co istotne rejestruje też obraz w rozdzielczości 1280x1024 z prędkością 15 kl./s – jakość obrazu jednak jest wówczas dużo gorsza bo pojawiają się wyraźne szumy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: