Logitech Webcam Pro 9000

Wady:

  • Niepraktyczna podstawka

Kamera ma 2-megapikselową matrycę, która umożliwia nagrywanie i przekazywanie przez Internet wideo o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli. Wyposażona jest w obiektyw Cart Zeiss i umożliwia również rejestrowania zdjęć w rozdzielczości 8 megapikseli, w trybie interpolacji programowej.

Wersja WebCam Pro 9000 od modelu QuickCam Pro 9000, różni się jedynie nazwą i nieco zaktualizowanym oprogramowaniem. Kamera w Viście rozpoznawana jest bez konieczności instalacji sterowników, niedostępny jest wówczas tryb „RGB 24” oraz wyższe rozdzielczości. Wyposażona w 2 megapikselową matrycę i obiektyw Carl Zeiss generuje obraz, który w porównaniu do pozostałych kamer jest wręcz idealny (9 pkt. na 10 możliwych do zdobycia). Wszystkie modele, które dumnie chwalą się matrycą dwumegapiselową pozostają wyraźnie pod tym względem w tyle. Brak szumów, odpowiednia ostrość jak i szczegółowość rejestrowanego obrazu zadowoli każdego użytkownika.

Co istotne kamera pracuje również wydajnie, oferując prędkość 30 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli, i 15 kl./s w rozdzielczości 960x720 pikseli. Podstawka, umożliwia zamocowanie kamery na monitorach LCD, blacie biurka jak i laptopach. Pomimo tego że jest to najbardziej zaawansowany model kamery internetowej ze stajni Logitecha to podstawka okazuje się niezbyt udana. Pozbawiona jest opcji nakierowywania kamery z poziomie i trudno jest ustawić kamerę gdy nie jesteśmy usytuowani naprzeciwko niej. Kamera wyposażona jest w dobrej jakości mikrofon z technologią RightSound (system redukcji szumów tła i echa).

Do kamery dodawane jest również funkcjonalne oprogramowanie Logitech WebCam za pomocą, którego możemy rejestrować sekwencje wideo, zdjęcia, uruchomić detektor ruchu a nawet uruchamiać zewnętrze programy (Skype, Windows Live Messenger, Yahoo Messenger itd.). Do dyspozycji mamy również funkcję śledzenia ruchów twarzy, która dzięki szerokokątnemu obiektywowi działa o wiele lepiej niż w większości kamerach. Ciueakwą opcją jest funkcja śledzenia dwóch lub więcej twarzy. Pobawić się również możemy wirtualnymi avatarami, które potrafią oddawać ruchy naszej głowy jak i ruchy warg czy oczu.