M1/00 Fidelio

Stosunkowo niewielkie gabarytowo słuchawki Philips M1/00 Fidelio są starannie wykonane.

Metalowy pałąk wyłożony skóropodobnym materiałem sprawia, że słuchawki wygodnie leżą na głowie. Pałąk ma duży zakres regulacji, a wysuwane elementy chowają się w jego wnętrzu. Nauszniki leżą bezpośrednio na uszach, grube i miękkie wykończenie zaś sprawia, że doskonale do nich przylegają. Kształt muszli jest okrągły, a ich średnica wynosi 75 mm. Słuchawki są bardzo wygodne.

W komplecie dodawane są dwa kable: jeden z końcówką i gniazdem 3,5 mm oraz pilotem, a drugi z dwoma wtykami 3,5 mm, który jest nieco grubszy, ale bez pilota. Oba przewody mają okrągły profil i materiałowy oplot, który chroni je przed przetarciami. Pilot jest bardzo mały i wyposażony tylko w jeden przycisk służący do sterowania odtwarzaniem, ale bez kontroli głośności.

Zobacz również:

  • Najlepsze słuchawki gamingowe 2023. Jakie słuchawki dla graczy kupić?
  • Urządzenia Philips, które kupisz w Lidlu. Sprawdziłam ofertę

Philips M1/00 Fidelio okazał się jednym z najlepszych modeli w teście, a muszle, choć nie są duże, mają dobre właściwości tłumiące. Mieliśmy wrażenie, że spisują się lepiej niż niektóre większe słuchawki o zamkniętej konstrukcji. Wbudowane głośniki o średnicy 40 mm mają szerokie pasmo przenoszenia: 15–24 000 Hz. Poziom zniekształceń harmonicznych wynosi zaledwie 0,1%. Jakość generowanego dźwięku jest bardzo dobra. Wysokie tony są wyraźne, choć nie do końca szczegółowe. Philips M1/00 Fidelio mają za to mocny bas, który sprawdza się podczas słuchania muzyki rockowej oraz szczegółowe środkowe pasmo. Doskonale współpracuje ze smartfonami, oferując dźwięk dużo lepszej jakości niż słuchawki standardowo dołączane do telefonów. Konstrukcja słuchawek sprawia, że są one równie dobre do słuchania muzyki zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Jednak brak dodatkowych przycisków do regulacji głośności to spore niedopatrzenie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: