M5360

Funkcjonalny router przenośny z wbudowanym modemem 3G, który idelanie nadaje się do pracy w terenie. To zasługa bardzo dużego akumulatora o pojemności 5200 mAh, który bez problemów wystarcza na kilkanaście godzin i pracy urządzenia. Dla porównania większości przenośnych routerów wyposażany jest w akumulatory o połowę mniejszej pojemności.

Co istotne TP-Link M5360 może też pracować jak powerbank, do ładowania akumulatorów innych urządzeń przenośnych. To dodatkowa zaleta dla osoby często pracującej w podróży.

Obudowa routera wykonana jest z dobrej jakości plastyku. Jest sztywna i nie są widoczne na niej odciski palców, czy drobne ryski. Z przodu obudowy zamontowano niewielki ale czytelny wyświetlacz OLED, z boku są gniazda: czytnika kart pamięci (microSD), kart SIM, pełnowymiarowe gniazdo USB 2.0 i jego mniejszy odpowiednik mini USB. Na ekranie OLED wyświetlane są informacje o statusie połączenia z siecią komórkową (2G /3G), szybkość transferu, liczbie pobranych danych i poziomie naładowania akumulatora.

TP-Link M5360 ma gniazdo na pełnowymiarowe karty SIM, ale dzięki dołączanemu adapterowi umożliwia też zamontowanie małych kart SIM. Wbudowany modem 3G obsługuje połączenia w standardzie HSPA+ i umożliwia podłączenie do 10 urządzeń jednocześnie. Teoretyczna prędkość 21,6 Mb/s podczas pobierania i 5,76 Mb/s podczas wysyłania w rzeczywistości jest dużo mniejsza. Podczas testów w Warszawie gdzie zasięg sieci komórkowej był bardzo dobry prędkość routera nie przekraczała 8 Mb/s. Poza teren zabudowanym gdzie zasięg sieci był dużo gorszy szybkość ściągania danych była o połowę niższa. Nie są to duże prędkości, ale i tak najlepsze spośród przetestowanych modeli. Co ważne w zupełności wystarczają do komfortowej pracy z internetem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: