MB461dn

Oki MB461dn pozbawiona to urządzenie nieco tańsze, ale bez faksu. Ma za to bardzo szybki mechanizm drukujący (do 33 str./min) i niskie koszty eksploatacji. Wyposażona jest w LED-owy mechanizm drukujący, który jest znakiem rozpoznawczym tego producenta.

Obudowa to zwarta konstrukcja wykonana z mocnego plastyku (455 x 427 x 425 mm). Standardowo wyposażona jest w pojemnik na 250 arkuszy i opcjonalnie pozwala na montaż dodatkowego na 500 kartek. Panel sterujący wyposażony jest w monochromatyczny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 320x128 pikseli. Wyświetlane informacje są czytelne (wyposażony jest w podświetlanie) a dzięki niemu i dodatkowym przyciskom zamontowanym z przodu obudowy sterownie pracą urządzenia i jego konfiguracja jest prosta i nie wymaga komputera. Urządzenie zapewnia prosty i wygodny dostęp do tonera i bębna (oba można wymieniać oddzielnie). Bęben wystarcza na wydrukowanie 25 000 stron. Ddoawany do drukarki toner wystarcza na wydrukowanie 3000 stron ale docelowy jest dużo większy i ma wydajność 7000 stron. Kupić go można za około 230 zł. Koszt eksploatacji urządzenia jest bardzo niski i wynosi tylko 6 groszy za stronę. Ekonomiczniejsze okazał osie tylko urządzenie Xeroxa WorkCentre 3325 (4 groszy za stronę), tyle, że jest ono też dużo droższe.

Dzięki wbudowanemu mechanizmowi automatycznego druku dwustronnego Oki MB461dn pozwala też na oszczędzanie papieru. Na skanerze umieszczono też automatyczny podajnik na 50 kartek, który pozwala na szybkie skanowanie większych dokumentów. Z tyłu obudowy jest gniazdo USB do połączenia urządzenia z komputerem, gniazdo LAN. Dodatkowe gniazdo USB umieszczone z przodu obudowy służy do podłączania zewnętrznych nośników, na które można np. zapisywać zeskanowane dokumenty. W tej cenie niestety urządzenie bezprzewodowej karty sieciowej.

Oki MB461dn dysponuje bardzo szybkim mechanizmem drukującemu iw testach osiągał podobne wyniki jak znacznie droższe urządzenia Xeroxa czy Canona. Ma identyczną wydajność jak Xerox WorkCentre 3325 (najszybsze urządzenie w testach) podczas drukowania z wykorzystaniem dupleksu. Osiąga tez zbliżoną prędkość pracy podczas kopiowania dokumentów z wykorzystaniem automatycznego podajnika. Także to świetna alternatywa droższego Xeroxa WorkCentre 3325 dla firm, które nie potrzebują faksu i nie zależy im na wbudowanej karcie bezprzewodowej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: