MFC-7360n

Brother MFC-7360n nie należy do urządzeń wielofunkcyjnych, które polecalibyśmy każdemu.

Jej maksymalne miesięczne obciążenie nie powinno być większe niż 10 000 stron, a zalecane to około 2000 stron. Sprawdzi się jednoosobowych firmach, dla których głównym kryterium jest jak najniższa cena i rozsądne koszty eksploatacji. Jest stosunkowo nieduże (405 x 399 x 316 mm) także zmieści się nawet na większym biurku (waży 11,4 kg). Wykorzystuje laserowy mechanizm drukujący, ma też płaski skaner, moduł kopiarki i faks. Niestety ten ostatni pracuje z prędkością 14,4 kbps, czyli dwukrotnie wolniej niż w pozostałych urządzeniach. Producent oszczędził tez na wyświetlaczu, który jest mały i pozbawiony podświetlenia. Nie sprawdza się one w silnie oświetlonych czy zaciemnionych pomieszczeniach bo wówczas wyświetlane informacje są mało czytelne. Główny pojemnik na papier mieści 250 kartek i nie można do niego dołączyć kolejnego.

Na pochwałę zasługuje prosta wymiana tonera, która trwa dosłownie kilka sekund. Wystarczy tylko unieść pokrywę urządzenia i zwolnic blokadę. Producent zdecydował się na oddzielenie bębna od tonera to rozsądne rozwiązanie. Standardowo dodawany do urządzenia toner ma wydajność 1200 stron. Docelowy pozwala na wydrukowanie 2600 stron przy 5 % zaczernieniu. Nie jest to rewelacyjny wynik, ale i toner nie jest drogi, bo kosztuje tylko 230 zł. Koszty drukowania są wiec porównywalne do urządzania Kyocery Mita FS-1325MFP (10 groszy za stronę). Brother jest jednak dużo wolniejszy i gorzej wyposażony, jego atutem jest za to niższa cena.

Zobacz również:

  • Jaka maszyna do szycia w domu? [RANKING 2022]
  • Windows 11 mocno nie polubił się z drukarkami! Co robić?

Zastosowany mechanizm drukujący pracuje z maksymalną prędkością 24 str./min. Wydrukowanie 10 stronicowego dokumentu zajmuje 33 sekund, podczas gdy najszybszym urządzeniom wystarcza około 20 sekund. O wiele większym problemem jest jednak brak moduły automatycznego druku dwustronnego, który znacznie wydłuża procesor drukowania dwustronnego. Na skanerze zamontowano podajnik dokumentów, który mieści 35 kartek.