MFC-7360n

Brother MFC-7360n nie należy do urządzeń wielofunkcyjnych, które polecalibyśmy każdemu.

Jej maksymalne miesięczne obciążenie nie powinno być większe niż 10 000 stron, a zalecane to około 2000 stron. Sprawdzi się jednoosobowych firmach, dla których głównym kryterium jest jak najniższa cena i rozsądne koszty eksploatacji. Jest stosunkowo nieduże (405 x 399 x 316 mm) także zmieści się nawet na większym biurku (waży 11,4 kg). Wykorzystuje laserowy mechanizm drukujący, ma też płaski skaner, moduł kopiarki i faks. Niestety ten ostatni pracuje z prędkością 14,4 kbps, czyli dwukrotnie wolniej niż w pozostałych urządzeniach. Producent oszczędził tez na wyświetlaczu, który jest mały i pozbawiony podświetlenia. Nie sprawdza się one w silnie oświetlonych czy zaciemnionych pomieszczeniach bo wówczas wyświetlane informacje są mało czytelne. Główny pojemnik na papier mieści 250 kartek i nie można do niego dołączyć kolejnego.

Na pochwałę zasługuje prosta wymiana tonera, która trwa dosłownie kilka sekund. Wystarczy tylko unieść pokrywę urządzenia i zwolnic blokadę. Producent zdecydował się na oddzielenie bębna od tonera to rozsądne rozwiązanie. Standardowo dodawany do urządzenia toner ma wydajność 1200 stron. Docelowy pozwala na wydrukowanie 2600 stron przy 5 % zaczernieniu. Nie jest to rewelacyjny wynik, ale i toner nie jest drogi, bo kosztuje tylko 230 zł. Koszty drukowania są wiec porównywalne do urządzania Kyocery Mita FS-1325MFP (10 groszy za stronę). Brother jest jednak dużo wolniejszy i gorzej wyposażony, jego atutem jest za to niższa cena.

Zobacz również:

  • Recenzja: Brother ADS-4900W [RECENZJA]
  • Recenzja: Brother ADS-4700W [RECENZJA]

Zastosowany mechanizm drukujący pracuje z maksymalną prędkością 24 str./min. Wydrukowanie 10 stronicowego dokumentu zajmuje 33 sekund, podczas gdy najszybszym urządzeniom wystarcza około 20 sekund. O wiele większym problemem jest jednak brak moduły automatycznego druku dwustronnego, który znacznie wydłuża procesor drukowania dwustronnego. Na skanerze zamontowano podajnik dokumentów, który mieści 35 kartek.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: