MFC-J5720DW

Ranking: Wielofunkcyjne drukarki atramentowe - test

Urządzenie wielofunkcyjne sporej wielkości, które zajmie dużo miejsca na biurku.

Brother MFC-J5720DW wyposażony jest w dwa podajniki na papier i duży kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8,8 cm. Ekran może być ustawiony pod kątem, co ułatwia odczytywanie wyświetlanych na nim informacji. Na górze obudowy umieszczono podajnik dokumentów na 50 kartek, który przyśpiesza proces kopiowania i faksowania dokumentów.

MFC-J5720DW

Kartridż z czarnym atramentem wystarcza na wydrukowanie 2400 stron (koszt wydruku pojedynczej strony w czerni to tylko 4 grosze). Pojemniki z kolorowym tuszem również oferują dużą wydajność (1200 stron). W torach drukarki zamontowano moduł druku dwustronnego. Standardowe wyposażenie obejmuje kartę sieciową 10/100 Mb/s oraz Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n). Mocną stroną Brothera MFC-J5720DW jest obsługa formatu A3. To spore osiągnięcie, bo rozmiary drukarki są niewiele większe od typowych urządzeń biurowych z obsługą papieru w formacie A4.

Zobacz również:

  • Recenzja: Brother ADS-4900W [RECENZJA]
MFC-J5720DW

Nietypowo zaprojektowane są podajniki na papier i sposób drukowania, bo kartki A4 wjeżdżają w mechanizm drukarki nie krótszym, a dłuższym bokiem. To spore wyzwanie dla mechanizmu druku dwustronnego, który musi być bardzo precyzyjny, tak aby wydruki były proste i nie zniekształcone. Testy szybkości pracy mechanizmu drukującego z dupleksem pokazały, że jest on nieco wolniejszy niż w Canonie Maxify MB5350. Nie są to jednak duże różnice. Sam mechanizm drukujący jest bardzo szybki i działa bez żadnych zastrzeżeń.

MFC-J5720DW

Urządzenie Brothera umożliwia prostą instalację i wymianę zużytych kartridżów. Wystarczy tylko otworzyć niewielką klapkę z przodu obudowy (a nie całą górną pokrywę jak w większości drukarek) i wyjąć zużyty pojemnik. Wnęki na kartridże z tuszem mają duże i czytelne oznaczenia, także nie ma mowy o pomyłce podczas wymiany tuszy.

Z przodu obudowy umieszczono gniazdo USB Host i czytnik kart pamięci. Urządzenie ma też praktyczne uchwyty pomocne podczas jego przenoszenia oraz sprytnie ukryte gniazdo USB i telefoniczne (faks). Są one umieszczone w środku obudowy, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia wtyczek czy gniazd gdy drukarka stoi blisko ściany.

MFC-J5720DW

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: