MIO Moov 330

Zalety:

  • Bardzo szybko wytycza zadane trasy
  • Dobra jakość wyświetlacza

Wady:

  • Brak jakichkolwiek dodatkowych funkcji
  • Fatalnie wytyczane trasy przejazdu

MIO to jedna z najpopularniejszych w naszym kraju marek urządzeń nawigacji satelitarnej. Firma ta nie tylko produkuje własne GPSy, zajmuje się także opracowywaniem używanych w nich map. Mio Moov 330 to standardowy GPS mający spełniać wyłącznie swoją podstawową rolę.

MIO to jedna z najpopularniejszych w naszym kraju marek urządzeń nawigacji satelitarnej. Firma ta nie tylko produkuje własne GPSy, zajmuje się także opracowywaniem używanych w nich map. Mio Moov 330 to standardowy GPS mający spełniać wyłącznie swoją podstawową rolę. Ekran o przekątnej 4,3 cala pozwala na dość dokładne dostrzeżenie szczegółów mapy. Jednocześnie nie zasłania zbyt dużej powierzchni szyby przez co nie ogranicza widoczności. Odwzorowanie kolorów, kontrast i ostrość obrazu są dobre. Podobnie z jasnością, która może być niewystarczająca tylko w bardzo niesprzyjających warunkach – gdy na ekran pada bardzo intensywne światło słoneczne. Sterowanie za jego pomocą także nie sprawia kłopotów – czułość i precyzja nie dają powodów do narzekań.

Przeciętne są także jakość wykonania urządzenia i jego estetyka. MIO Moov 330 nie posiada żadnych dodatkowych funkcji – nie da się na nim przeglądać zdjęć, filmów, słuchać muzyki, podłączyć kamery cofania .Brak też komunikacji bezprzewodowej. Do przesyłania danych służy gniazdo USB bądź tez karty SD.

W zestawie wraz z urządzeniem dostarczane są: zasilacz samochodowy, zasilacz sieciowy, uchwyt i kabel USB. Uchwyt jest bardzo prosty – niestety zakres regulacji także nie jest duży a jakość wykonania przeciętna – mimo niewielkiej wagi urządzenia, na gorszych drogach zdarza mu się nieco drżeć.

Uruchomienie GPSa trwa 18 sekund, a odnalezienie jego aktualnej pozycji na mapie kolejne 21. To wartości dobre, pozwalające na komfortowe użytkowanie nawigatora. W czasie testu sygnał nie zgubił się ani razu, a pozycjonowanie na mapie zawsze odpowiadało rzeczywistości.

Mio Moov 330 zaopatrzono w mapę MioMap 2008 Eastern Europe – oprócz Polski zawiera ona mapy krajów Europy Wschodniej. Niestety to chyba najsłabszy punkt urządzenia. Oprawa graficzna, interfejs i czytelność map są dobre. Także krótkie są czasy obliczania tras. Niestety mapie często brakuje precyzji, a jakość wytyczanych tras bywa fatalna. Wystarczy zerknąć do tabeli by przekonać się o ich długościach. MIO Moov 330 idzie często na żywioł zapewniając kierowcy całkowicie zbędne wycieczki krajoznawcze.

Uwzględniając cenę urządzenia trudno polecić zakup MIO Moov 330 – brak dodatkowych funkcji dla wielu użytkowników nie ma większego znaczenia, można też przeboleć przeciętny uchwyt i stylistykę, ale błędy zdarzające się podczas wytyczania tras to przewinienie w przypadku GPSa największe, a niestety testowanemu egzemplarzowi zdarzające się zbyt często.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier