MIO Moov 360

Zalety:

  • Bardzo szybko wytycza zadane trasy
  • Dobra jakość wyświetlacza

Wady:

  • Brak jakichkolwiek dodatkowych funkcji
  • Wysoka cena

Bardzo duża popularność w Polsce urządzeń nawigacji satelitarnej firmy MIO nie znalazła potwierdzenia w jakości urządzenia MIO Moov 330. Mieliśmy nadzieję, że wersja Moov 360 zatrze nienajlepsze wrażenia pozostałe po teście poprzednika, lecz nie do końca nasze oczekiwania zostały spełnione.

Obydwa GPSy wyglądają identycznie. Wyposażono je w 4,3 calowy ekran dobrej jakości. Jak w przypadku tańszego modelu jakość wykonania i estetyka nie mogą być powodem do narzekań.

W urządzeniu brak dodatkowych funkcji – nie da się na nim przeglądać zdjęć, filmów, podłączyć kamery cofania czy też telefonu komórkowego. W zestawie znajdziemy uchwyt, zasilacz sieciowy i samochodowy oraz kabel USB. Uchwyt zapewnia tylko podstawowe zakresy regulacji, a na gorszych drogach zdarza mu się wpaść w drgania co zmniejsza komfort korzystania z urządzenia.

Pracujący pod kontrolą systemu Microsoft Windows CE 5.0 GPS uruchamia się w ciągu 17 sekund co jest zupełnie dobrym wynikiem. Także czas odnalezienia i naniesienia aktualnej pozycji na mapę jest krotki – 21 sekund. W czasie testu GPS ani razu nie zgubił sygnału i dobrze wyznaczał pozycję w stosunku do mapy.

Interfejs map jest dobry – trasy wyznacza się łatwo, dane wprowadza bez żadnego problemu. W MIO Moov 360 zainstalowano mapy 38 krajów Europejskich w tym oczywiście także i Polski. Podobać może się błyskawiczne wytyczanie zadanych tras choć nie ma to dużego znaczenia podczas użytkowania (o ile tylko czas nie byłby horrendalnie długi). Na szczęście w stosunku do radosnej twórczości modelu 330, ten egzemplarz wytyczał trasy znacznie dokładniej. Wprawdzie wciąż nie jest to poziom konkurencji, ale da się już jeździć zupełnie znośnie bez dokonywania objazdów niczym ze sprytnym taksówkarzem w dużym mieście.

Czy zatem wyraźna poprawa w stosunku do niższego modelu sprawia, że MIO Moov 360 to produkt godny polecenia? Niezupełnie. Skusić się na niego mogą tylko osoby potrzebujące map niemal całej Europy. Muszą jednak pamiętać, że "360" nie oferuje nic ponad swoją podstawową funkcję, jakość map jest nieco gorsza niż u konkurencji, a cena urządzenia niestety, w stosunku do oferowanych możliwości, bardzo wysoka.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier