MIO Moov 500

Zalety:

  • Bardzo szybko wytycza trasy
  • Dobra jakość wyświetlacza
  • Dobrze utrzymuje sygnał GPS

Wady:

  • Brak funkcji multimedialnych

MIO Moov 500 to zestaw nawigacji GPS pozbawiony fajerwerków multimedialnych. Ma za to nietypowy 4,7-calowy ekran LCD, którego nie znajdziemy w wielu GPS-ach. Zastosowane mapy obejmują tylko teren Polski.

GPS-y z wyświetlaczami 4,3-cala powoli ustępują miejsca produktom z ekranami 5-calowymi. W przypadku opisywanego urządzenia zastosowano ekran 4,7 cala. Pozornie to właściwie niemal tyle samo co 4,3 cala, więc tym bardziej zaskakują subiektywne odczucia – minimalne większy ekran gwarantuje wyższy komfort użytkowania. Sama jakość ekranu jest dobra, obraz jest wyraźny, ostry, kolory są poprawnie odwzorowane. Sterowanie jest bardzo łatwe i precyzyjne. Jakość wykonania i estetyka urządzenia są przeciętne. W zestawie z nawigacją znajdziemy zasilacz samochodowy, kabel USB i uchwyt do mocowania na szybie. Uchwyt podobnie jak sama nawigacja jest co najwyżej przeciętny: zakres ustawień dość ograniczony, jakość wykonania średnia – podczas jazdy potrafi wpadać w drżenie, choć wyłącznie na gorszych drogach.

W urządzeniu zastosowano ten sam procesor i odbiornik GPS co w większości nawigacji MIO: Samsung 2443-400 MHz i SirF Star III. Procesor sprawdza się znakomicie dzięki dwóm cechom nawigacji: doskonałej optymalizacji map i braku dodatkowych funkcji. Czas przeliczania tras jest niezwykle krótki i bije na głowę konkurencję. Natomiast brak, z jednym wyjątkiem, funkcji multimedialnych takich jak odtwarzanie muzyki czy filmów sprawia, że chip nie ma okazji dostać zadyszki. Jedyną nową funkcją jest NavPix pozwalająca na nawigację do celu zapisanego w parametrach odpowiednio przygotowanego zdjęcia (pobiera się je z Internetu).

W testowanej nawigacji zainstalowano (w pamięci wewnętrznej) mapę MioMap 2008 v1.0. W tym przypadku obejmuje ona zasięgiem jedynie teren Polski. Interfejs użytkownika jest dobry, podobnie jak czytelność map. Brak udziwnień to duża zaleta. Wyznaczane trasy mają niewielką długość, a precyzja prowadzenia nie odbiega od dobrych konkurentów.

Urządzenie uruchamia się w ciągu 15 sekund od stanu całkowitego wyłączenia, zaś wybudza właściwie natychmiast. Sygnał GPS odnajdywany jest w ciągu 20 sekund co stanowi dobry wynik. Sygnał podczas jazy utrzymywany jest dobrze, a jego zgubienie zdarzało się wyłącznie w bardzo trudnych warunkach jak jazda w lesie czy wąskimi uliczkami pomiędzy wysokimi blokami.MIO Moov 500 bardzo szybko wyznacza trasy, robi to dobrze i co istotne pewnie utrzymuje sygnał podczas jazdy.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier