MIO Moov 580

Zalety:

  • Bardzo szybko wytycza zadane trasy
  • Dobra jakość wyświetlacza
  • Odbiornik TCM

Wady:

  • Brak jakichkolwiek dodatkowych funkcji
  • Niezwykle wysoka w stosunku do oferowanych możliwości cena

Testowane przez nas urządzenia GPS firmy MIO modele 330 i 360 okazały się być co najwyżej poprawne. W ostatniej chwili dostaliśmy model 580 z 4,7-calowym ekranem, który miał poprawić wizerunek marki. Nie do końca się to udało.

MIO MOOV 580 jest wizualnie bardzo podobny do niższych modeli. Wyposażono go za to w większy ekran o przekątnej 4,7 cala. Jakość wyświetlanego obrazu jest dobra – wysoka ostrość, dobre kolory i kontrast. Podobnie jak niższe modele także i MOOV 580 to wyłącznie GPS – brak w nim dodatkowych funkcji.

W zestawie znajdziemy uchwyt, zasilacz samochodowy oraz kabel USB. Zabrakło znanego z tańszych modeli zasilacza sieciowego. Uchwyt zapewnia tylko podstawowe zakresy regulacji, jest krótki, a mimo tego na gorszych drogach zdarza mu się wpaść w drgania co zmniejsza komfort korzystania z urządzenia.

Najpoważniejszą różnicą w stosunku do 330 i 360 jest wbudowany w urządzeni odbiornik TMC dzięki któremu możemy otrzymywać informacje o aktualnej sytuacji na drodze. Tym samym mamy możliwość wytyczania objazdów jeszcze zanim utkniemy w korku. O ile oczywiście nadawane są odpowiednie informacje bo w Polsce system nie funkcjonuje.

Pracujący pod kontrolą systemu Microsoft Windows CE 5.0 GPS uruchamia się w ciągu 20 sekund – nieco dłużej niż w prostszych modelach. Także czas odnalezienia i naniesienia aktualnej pozycji na mapę wynosi 30 sekund – wynik przeciętny. Podczas jazdy GPS nie gubił sygnału, poza skrajnie trudnymi sytuacjami.

Interfejs map jest dobry – trasy wyznacza się łatwo, dane wprowadza bez żadnego problemu. Podobać może się błyskawiczne wytyczanie zadanych tras choć nie ma to dużego znaczenia podczas użytkowania (o ile tylko czas nie byłby horrendalnie długi). Trasy wytyczane były precyzyjnie, liczba miast i ulic właściwie kompletna. Na mapach znalazły się trójwymiarowe budynki, co dla części użytkowników może być zaletą. Oprócz mapy Polski mamy także mapy wszystkich krajów Europy.

MIO MOOV 580 dobrze spełnia swoją funkcję. Urządzenie działa poprawnie, nie ma kłopotu z gubieniem sygnału GPS, a mapy są dobre i obejmują wiele krajów. Jednakże zważywszy na brak dodatkowych funkcji i przeciętne wykonanie cena wynosząca 1199 zł jest przesadzona.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier