MIO Moov M300 Poland

Zalety:

  • Niewielkie rozmiary

Wady:

  • Maleńki ekran
  • Niska jakość wykonania
  • Brak dodatkowych funkcji

Niewielki ekran i bardzo niska cena to podstawowe cechy nawigacji MIO Moov M300. Zbudowano ją z użyciem sprawdzonych podzespołów i choć nie oferuje niczego ponad standardową funkcję to z tej jednej wywiązuje się zupełnie nieźle.

Niewielki ekran i bardzo niska cena to podstawowe cechy nawigacji MIO Moov M300. Zbudowano ją z użyciem sprawdzonych podzespołów i choć nie oferuje niczego ponad standardową funkcję to z tej jednej wywiązuje się zupełnie nieźle. Ekran o przekątnej 3,5 cala (rozdzielczość 320 x 200 punktów) to dziś cecha rozwiązań budżetowych. Zapewnia on niezłą czytelność mapy, ale korzystanie z innych funkcji przy jego użyciu jest bezsensowne. W przypadku MIO nie ma tego problemu – jakichkolwiek innych funkcji po prostu brak. Ostrość obrazu jest co najwyżej przeciętna, podobnie jak kolory i jasność. Sterowanie za pomocą przycisków trudne, a wybór liter na klawiaturze ekranowej to już koszmar. Niestety producent nie dołączył nawet rysika.

Urządzenie wykonano z kiepskiej jakości plastiku. Uchwyt do mocowania na szybie trzyma mocno i zapewnia znośny zakres regulacji, ale jest bardzo krótki. Sprawia to, że niewielki ekranik znajduje się daleko od oczu kierowy. Owszem można przyczepić go blisko ale to rozwiązanie dla idiotów – widzieć powinno się przede wszystkim drogę a akomodacja oka nie trwa jednej milionowej sekundy.

W Mio Moov M300 umieszczono procesor Samsung 2443 400 MHz, aż nadto wydajny do poradzenia sobie z funkcjami urządzenia. Odbiornik GPS to znany SirF STAR III o dwudziestu kanałach. Niestety w tym przypadku radził sobie co najwyżej przeciętnie – sygnał łapał średnio po niemal dwóch minutach a jego utrzymanie było dobre tylko w idealnych warunkach.

Zainstalowana w urządzeniu mapa to MioMap 2009.03. Obejmuje ona powierzchnię Polski. Trasy wytyczane są w miarę dobrze, za to , co jest cechą wszystkich MIO, bardzo szybko. Liczba adresów i punktów POI także jest przeciętna. Interfejs użytkownika łatwy w obsłudze, nie wymaga przyzwyczajenia. Możliwa jest nawigacja „do zdjęcia”. Mio Moov M300 to bardzo tania nawigacja GPS. Jeśli nie będziesz wyjeżdżał poza granice kraju, masz dobry wzrok i nie wymagasz niczego specjalnego, możesz po nią sięgnąć.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier