MIO Moov M400 Europe Plus

Oszczędność potrafi przynieść zaskakujące efekty, czego dowodem jest GPS MIO Moov M400. Zrezygnowano w nim z udoskonalonego oprogramowania i nieco większego ekranu oraz jakichkolwiek dodatkowych funkcji. W efekcie otrzymujemy doskonale działającą nawigację z prostym, łatwym w obsłudze menu, obszernymi mapami i przystępną ceną.

MIO Moov M400 to wyłącznie nawigacja – brak w niej jakichkolwiek dodatkowych funkcji. W efekcie zaraz po uruchomieniu ukazuje się nam jasne, przejrzyste i czytelne menu mapy. Trasy programuje się łatwo, podobnie jest z wyborem innych, nielicznych funkcji.

Zastosowane mapy obejmują zasięgiem 44 kraje Europy, choć nie w pełnie pokrywają wszystkie z nich. W Polsce sprawdzają się bardzo dobrze – liczba dostępnych adresów jest ogromna, podobnie jak punktów POI. Mapa przedstawia także sieć fotoradarów i daje możliwość nawigacji do zdjęcia – wystarczy wgrać zdjęcie, które ma zapisane współrzędne miejsca, w którym zostało zrobione, a urządzenie wyznaczy do niego trasę.

W urządzeniu zastosowano procesor Samsung 400 MHz, który doskonale radzi sobie z obsługą map i ich interfejsu. Wbudowano 2048 MB pamięci ROM i 128 MB pamięci RAM.

Ekran ma przekątną 4,3 cala – wprawdzie nie jest to dziś szczyt mody, ale do obsługi map w zupełności wystarczy. Kolory, ostrość obrazu, kontrast i kąty widzenia są dobre. W najbardziej słoneczne dni przydałoby się więcej jasności.

Jakość użytych materiałów nie należy do najlepszych, szczególnie tył obudowy wydaje się nieco tandetny. U góry umieszczono włącznik, a u dołu gniazdo USB. Uchwyt do mocowania na szybie zakłada się łatwo, trzyma bardzo pewnie, zakres regulacji jest niezły, ale jego długość jest o wiele za mała.

Wbudowany odbiornik GPS to 20-kanałowy SiRF Star III z technologią Instant Fix. Zasługuje on na same pochwały: sygnał jest dostępny zaraz po włączeniu urządzenia, zaś podczas jazdy utrzymywany bardzo dobrze. MIO Moov M400 gubi się tylko w skrajnych warunkach np. podczas jazdy w tunelach.

MIO Moov M400 Europe Plus to urządzenie dla osób dużo podróżujących po całej Europie, które nie szukają dodatkowych funkcji. Nawigacja ma dobre mapy i doskonale działający odbiornik GPS. Wprawdzie nie zachwyca jakością użytych do wykonania materiałów, a uchwyt do mocowania na szybie jest krótki, ale za to działa sprawnie i ma akceptowalna cenę.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: