MIO SPIRIT 495 LM

Mio SPIRIT 495 LM to jedna z najtańszych nawigacji z dożywotnią aktualizacją map (cztery aktualizacje w roku). To świetny wybór dla wszystkich osób często podróżujących.

Obudowa

Mio SPIRIT 495 LM to mniejsza wersja (127x82x15 mm) nawigacji MIO SPIRIT 695. Oferuje identyczną obudowę tyle że z mniejszym bo 4,3 calowym ekranem a nie 5 calowym. Zaokrąglane rogi powodują, że wygodnie trzyma się ją w dłoni a matowe wykończenie obudowy jest praktyczne, bo nie są widoczne odciski palców, trudniej jest też ją porysować.

Możliwości

MIO SPIRIT 495 LM korzysta z ekranu o 4,3-calowej przekątnej, pracującego w rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Jakość wyświetlanego obrazu jest lepsza niż np. w nawigacji Blow GPS43A (nieco szersze kąty widzenia).

Odbiornik GPS SiRF Star III w tym przypadku sprawdza się doskonale - sprawnie odnajduje sygnał i rewelacyjnie utrzymuje go podczas jazdy zarówno w mieście jak i po leśnych bezdrożach.

MIO SPIRIT 495 LM

MIO SPIRIT 495 LM

Wyposażenie

MIO SPIRIT 495 LM oferuje też szereg usprawnień pomagających wygodnie dotrzeć do celu, np. asystenta parkowania, pasa ruchu czy też szczegółowy widok skrzyżowań w 3D. Nam najbardziej spodobała się funkcja TMC Trafiic, czyli wbudowany odbiornik TMC, który w czasie rzeczywistym pobiera dane o utrudnieniach na drogach, co pozwala na wybór optymalnej trasy. Działa na razie tylko na głównych drogach, ale stale jest rozwijany. Mio Spirit 495 wyposażona jest również w technologię SmartRoutes, która wykorzystuje dane historyczne pobierane stale od milionów kierowców. Przydatną funkcją jest "Asystent Parkowania", który automatycznie wyświetla listę dostępnych miejsc parkingowych, gdy pojazd znajduje się 1 km od celu.

MIO SPIRIT 495 LM

MIO SPIRIT 495 LM

Zainstalowana mapa TeleAtlas to udana konkurencja dla popularnej AutoMapy. Z pewnością jest mniej zasobożerna i nie jest tak przeładowana informacjami. Co istotne jest prosta w obsłudze i jest ciągle rozwijana. To jest istotne zważywszy na to, że wraz z nawigacją MIO SPIRIT 495 LM otrzymamy dożywotni dostęp do aktualizacji map (cztery aktualizacje w ciągu roku).

Wnioski

MIO SPIRIT 495 LM jest bardzo prosta w użyciu, a interfejs mapy i urządzenia jest bardzo czytelny i intuicyjny. Duże ikony i wyświetlane opcje sprawiają, że bez problemów można ją obsługiwać palcem, bez rysika. Najważniejsze jest jednak to że oferuje ona bezterminową aktualizacje mapy i odbiornik TMC, który pomaga ominąć korki.

Zobacz inne testy GPS-ów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: