MIO Spirit 680

MIO Spirit 680 kosztuje niecałe 500 zł i trzeba przyznać, że jest swojej ceny warta. Oferuje bardzo dobre, obszerne mapy niemal całej Europy, precyzyjnie wyznacza trasy i ma rewelacyjny odbiornik GPS. Pięciocalowy ekran to optymalne rozwiązanie. Nieco dokucza zbyt krótki i mało solidny uchwyt do mocowani na szybie , przydałoby się też łącze Bluetooth, ale i z tymi wadami MIO jest bardzo dobrą nawigacją , idealnie sprawdzającą się podczas podróży.

Budowa

MIO Spirit 680 to nawigacja ekranem 5 cali o rozdzielczości 480 x 272 punkty. Urządzenie umieszczono w plastikowej obudowie. U góry znajdziemy włączniku, na dole gniazdo USB, gniazdo AV i czytnik kar microSD. Uchwyt do montażu na szybie jest krótki, ale trzyma pewnie i łatwo reguluje się jego ustawienie.W urządzeniu zastosowano procesor Samsung 6443 , 128 MB pamięci RAM i 2048 MB pamięci ROM. Odbiornik GPS to bardzo udany SiRF Star III.

Możliwości

MIO Spirit 680 wyposażono w mapy 44 krajów Europy. Oprócz szczegółowych danych adresowych i punktów POI umieszczono w nich bazę fotoradarów, asystenta pasa ruchu i realistyczne widoki skrzyżowań. Trasy można wyznaczać na kilka sposobów, a precyzję wyznaczania poprawia technologia Smart Routes. MIO udostępnia także przewodnik turystyczny i wiele dodatkowych funkcji ułatwiających nawigację np. wytyczanie objazdów i wyszukiwanie interesujących miejsc w pobliżu aktualnej pozycji urządzenia.

Wydajność

Czas wytyczania tras jest przeciętny, ale to parametr o niewielkim znaczeniu. Znacznie ważniejszy jest czas odszukiwania sygnału i jego utrzymywanie podczas jazdy, w czym nawigacja MIO okazał się być mistrzem - sygnał znajdowała po 2 sekundach i traciła go tylko w ekstremalnie trudnych warunkach. Uruchomienie urządzenia po jego całkowitym wyłączeniu zajmowało około 40 sekund, ale to czas do wyświetlenia mapy, natomiast jego wybudzenie z uśpienia to maksymalnie 4 - 5 sekund.

Wnioski

MIO należy do największych producentów nawigacji GPS, jednak wprowadzone przed kilkoma laty zmiany w nawigacjach tej firmy nie wyszły im na dobre - mapy działały ślamazarnie a interfejs wprowadzania danych był tragiczny. Obecnie mieliśmy okazję sprawdzić nawigację MIO Spirit 680, z linii najnowszych produktów tej firmy. Opisywana nawigacja wyposażona została w ekran o przekątnej 5 cali. Działa on precyzyjnie, wyświetla jasny i ładny obraz. Obudowa urządzenia wykonana jest nadal z nienajlepszej jakości materiałów. U góry umieszczono włącznik, natomiast na dole gniazdo AV do i czytnik kart microSD. Uchwyt do montażu na szybie niestety jest bardzo krótki, ale za to monituje się go łatwo. Nawigację wyposażono w mapy 44 krajów Europy w tym bardzo dokładne mapy Polski. Całkowicie zmieniono ich interfejs, teraz jest absolutnie bez zarzutu - jeden z najlepszych o ile nie najlepszy na rynku. Mapy działają wreszcie płynnie. Trasy wytyczane są precyzyjnie i szybko, bardzo pomocna jest technologia Smart Routes. Przydać może się naturalny widok niektórych skrzyżowań, za to doskonale sprawdza się asystent pasa ruchu. Do dyspozycji mamy też bazę fotoradarów, ale jej aktualizacja już po trzech miesiącach jest płatna. Za to same mapy możemy aktualizować bezpłatnie przed dwa lata. Przydatną funkcja jest asystent tunelu i tryb nawigacji pieszej. Zastosowany w urządzeniu procesor Samsung 6443 radzi sobie doskonale. Wewnątrz znajdziemy też 128 MB pamięci RAM i 2048 MB pamięci ROM. Odbiornik GPS SiRF Star III należy do najlepszych jakie możemy spotkać. W MIO sprawdza się rewelacyjnie, odnajdując sygnał natychmiast po włączeniu urządzenia i doskonale utrzymując go podczas jazdy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: