MIO Spirit 695 LM

MIO Spirit 695 LM to uniwersalna nawigacja do każdego samochodu z 5 calowym ekranem. Dzięki odbiornikowi TMC potrafi też ominąć korki a mapa Europy z bezterminową aktualizacją pozwala na wygodne podróżowanie nie tylko po Polsce.

Obudowa

MIO Spirit 695 LM oferuje grubą i mocną obudowę wykonaną z plastyku. Zaokrąglane rogi powodują, że wygodnie trzyma się ją w dłoni a matowe wykończenie obudowy jest praktyczne, bo nie są widoczne odciski palców, trudniej jest też ją porysować.

MIO Spirit 695 LM

MIO Spirit 695 LM

Nawigację uruchamiamy za pomocą przełącznika umieszczonego na górze obudowy. Trzeba jednak uważać jak z niego korzystamy, bo przesunięcie przełącznika w lewo uruchamia nawigacja a w prawo restartuje.

Wyposażenie

Uchwyt dobrze trzyma nawigację i łatwo się go montuje. Gniazdo USB umieszczone na dole obudowy, to dobre rozwiązanie bo po podłączeniu zasilacza samochodowego kabel nie przeszkadza kierowcy. Mamy też do9 niego wygodny dostęp. Przydają się też dwa dodatkowe przyciski umieszczone z lewej strony ekranu, które służą do szybkiego przejścia do głównego menu i uruchomienia mapy z naszą pozycją.

Tuż obok gniazda USB umieszczono tez czytnik kart pamięci Micro SD i wejście do zewnętrznej kamery.

MIO Spirit 695 LM

MIO Spirit 695 LM

Możliwości

MIO Spirit 695 LM wyposażony jest w 5 calowy ekran, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Ma on panoramiczne proporcje i jest dosyć jasny. Nawet w jasny dzień wyświetlane informacje są czytelne. Bez problemów możemy też obsługiwać go palcem (producent nie dodaje rysika). Zastosowany procesor Samsunga 6443 o prędkości 400 Mhz bez problemów radzi sobie z zainstalowaną mapą (TeleAtlas).

Tele Atlas obejmujący swoim zasięgiem 44 krajów w tym Polskę. Niektóre osoby z pewnością ucieszy fakt że mapa ma aktualną bazę fotoradarów. Jednak najfajniejsze jest to że w testowanym modelu dostępna jest dożywotnia darmowa aktualizacja.

MIO Spirit 695 LM wyposażona jest w technologię SmartRoutes, która wykorzystuje dane historyczne pobierane stale od milionów kierowców, oprócz tego do dyspozycji mamy system TMC. Odbiornik Traffic Message Channel (TMC) otrzymuje informacje o robotach drogowych, wypadkach i korkach i na bieżąco wytycza objazdy. Niestety nie zawsze on działa. Przydatną funkcją jest "Asystent Parkowania", który automatycznie wyświetla listę dostępnych miejsc parkingowych, czy opcja znajdowania samochodu.

Wnioski

MIO Spirit 695 LM ma całkiem fajny ekran, który sprawdzi się w dużym jak i małym samochodzie osobowym. Prosty interfejs, darmowe aktualizacje mapy sprawiają że to dobry wybór dla osób często podróżujących po Polsce i Europie. Przydaje się też odbiornik TMC, który pomaga ominąć utrudniania na drodze, niestety w Polsce ta technologia dopiero się rozwija i sprawdza się tylko ona głównych drogach.

Zobacz inne testy GPS-ów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: