MSI 880GMA-E45

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Wysoka jakość wykonania
  • Możliwość złożenia taniego, wydajnego komputera
  • SATA 6Gb/s
  • USB 3.0

Wady:

  • Sekcja zasilania może nie wystarczyć do podkręcania bardziej wymagających procesorów
  • Działanie systemu odblokowywania rdzeni procesora

Niewielkie rozmiary (Micro-ATX), bardzo udane rozłożenie elementów, solidne wykonanie, duże możliwości i udany zintegrowany układ graficzny to najważniejsze cechy płyty głównej MSI 880GM-E45 przeznaczonej dla najnowszych procesorów AMD.

Wykonaną w standardzie mico-ATX płytę może zestawić ze wszystkim procesorami AMD do podstawki AM3, także najnowszymi sześciordzeniowymi. W przypadku nazw gniazd procesorów AMD, AM3 określa rodzaj zainstalowanych gniazd pamięci – w tym przypadku są to cztery gniazda DDR3. Tym samym nie da się tutaj zainstalować starszych modeli układów.

Mostek północny płyty AMD 880G to nowoczesny układ z bardzo udanym rdzeniem graficznym Redeon HD4250 z obsługą DX10.1 i wsparciem dla wyświetlania filmów wysokiej rozdzielczości. Wydajność grafiki jest na tyle dobra, że da się pograć w bardziej leciwe tytuły.

Na płycie umieszczono jedno gniazdo PCI-Express x16, dwa PCI-Express x1 i jedno PCI.

Zintegrowany układ graficzny może współpracować z odpowiednią kartą graficzną PCI-Express x16 w systemie Hybrid CrossFireX.

Mostek południowy obsługuje sześć napędów SATA 6 Gb/s. Dodatkowy układ JMicron JMB368 pozwala na podłączenie dwóch napędów ATA133/100/66. Mostek południowy obsługuje gniazda USB w standardzie 2.0, ale na płycie jest też układ zajmujący się obsługą gniazd USB 3.0. Dźwięk generowany jest przez nowoczesny kodek Realtek ALC892.

Na tylnym panelu płyty umieszczono: gniazda PS2 myszy i klawiatury, sześć gniazd mini-jack, jedno RJ45, cztery USB 2.0, dwa USB 3.0, D-Sub, DVI i HDMI.

Rozłożenie elementów płyty, jest udane jak na micro-ATX – przeszkadza tylko umieszczenie gniazda zasilania 4-pin pośrodku płyty. Do budowy użyto solidnych komponentów, działających sprawnie nawet pod dużym obciążeniem. Płyta nie jest przeznaczona dla zdeklarowanych overclockerów, brak na niej solidnego systemu chłodzenia, ale BIOS pozwala na podkręcanie. Na samej płycie umieszczono też dwa przełączniki, które ustawione w odpowiedni sposób podbiją wartość HTT o zdefiniowany przez producenta procent.

Płyta podczas testów nie ujawniła większych wad: pracowała wydajnie i stabilnie. Niestety także i w tym przypadku nie udało się odblokować nieczynnego rdzenia w naszym Phenomie II 720.

MSI 880GMA-E45 to udana, dobrze zaprojektowana płyta z podstawką AM3. Pozwala na zbudowanie nowoczesnego komputera z wydajnym procesorem AMD. Zintegrowany układ graficzny sprawdza się bardzo dobrze a solidne komponenty dają nadzieję na długą i bezawaryjną pracę.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier