MSI CR720

Zalety:

  • Dobrej jakości matryca
  • Dobra wydajność
  • Bogate wyposażenie

Wady:

  • Prosta stylistyka

Urządzenie wyposażono w duży 17,3-calowy ekran o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli oraz procesor Intela Core i3 M330. To nowoczesny komputer do pracy, który wykorzystuje zintegrowany układ graficzny Intel GMA HD, ma 4GB pamięci RAM, twardy dysk o pojemności 500GB, HDMI, Wi-Fi oraz Bluetooth. Sprzedawany jest z najnowszym systemem Microsoftu Windows 7.

Sporej wielkości obudowa kryje równie duży ekran o przekątnej 17,3 cali. To duży laptop, typu DTR (desktop replacement), które w założeniu ma zastępować stacjonarnego peceta. Zbudowany jest na najnowszej platformie Intela Calpella z procesorem Core i3 M330, wykorzystuje zintegrowany układ graficzny GMA HD, który jest następcą popularnego GMA 4500M HD. CR720 kierowany jest dla mniej wymagających użytkowników, którzy chcą mieć wygodny do pracy notebook z dużym ekranem. Wyposażony jest między innymi w gniazdo HDMI, Bluetooth, 500 GB twardy dysk, adapter WLAN („n”), szybką gigabitową kartę sieciową i gniazdo eSATA.

Matryca

Zastosowana matryca o przekątnej 17,3 cali pracuje z rozdzielczością 1600x900 pikseli. Wygodnie się na niej pracuje, chociaż wyraźnie odbija się w niej światło, bo jest wyposażona w błyszcząca powłokę. Co istotne generuje dobrej jakości obraz o lekko ciepłej temperaturze barwowej (6361 K), jest równomiernie podświetlona (87 %).

Podzespoły

Podobnie jak w procesorach Atom z platformy Pine Trail, nowe procesory do notebooków Arrondale (Core i3, Core i5, Core i7) również zintegrowano z układem graficznym i kontrolerem pamięci. Model Core i3 M330 o taktowaniu 2,13 GHz (dwa rdzenie) to najwolniejsza jednostka z tej rodziny. Pozbawiona jest technologii Turbo Boost (dynamiczne dostosowywanie prędkości procesora), w którą wyposażone są modele Core i5 i Core i7. Nawet najwolniejsza jednostka Core i3 potrafi być mocnym procesorem do różnorakich zastosowań co potwierdza wysoki wynik PCMark Vantage (4666 pkt). Pod względem wydajności konfiguracja ta okazuje się szybsza od tandemu z procesorem Core 2 Duo T8600, Core 2 Duo T6600 z zintegrowanym układem graficznym.

Zintegrowany w procesorze układ graficzny GMA HD wykonany jest w technologii 45nm, a nie jak CPU, w 32 nm i okazuje się nieco szybszy od starszej generacji GMA 4500MHD. W dalszym jednak ciągu jest to układ graficzny o niskiej wydajności w przetwarzaniu grafiki 3D, który za to idelnie nadaje się do pracy, multimedii.

Czas pracy na baterii

MSI CE720 wyposażony jest w potężny ekran i niezbyt dużą jak na notebooki baterie o pojemności 4400 mAh, dlatego nie spodziewaliśmy się po nim jakiś spektakularnych wyników jeżeli chodzi o czas pracy na baterii. Mile nas zaskoczył bo przy niezbyt obciążony działał na baterii prawie cztery godziny (test mobileMark07 Reader -239 minut).