MSI GE620

Ranking: Najlepsze laptopy do multimediów

Uniwersalna konfiguracja z matrycą Full HD do odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości, pracy z wymagającymi aplikacjami, a nawet edycji domowych materiałów multimedialnych.

Budowa

Laptop ma sztywną i grubą pokrywę ekranu, która dobrze chroni matrycę przed uszkodzeniami mechanicznymi (nawet mocniejsze dociśnięcie klapy nie powoduje wypaczenia ekranu). Jest też praktyczna, bo nie zostają na niej odciski palców.

Obudowa jest starannie wykonana, nawet przy mocniejszym dociśnięciu nie odkształca się. Poszczególne elementy są dobrze dopasowane.

MSI GE620 jest wyposażony w wygodną klawiaturę (34,5x10,5 cm), z wydzieloną częścią numeryczną. Tuż nad nią znajdują się dodatkowe przyciski między innymi do: obsługi napędu optycznego, przełączania się pomiędzy monitorami, uruchamiania programu "S-Bar" (dodatkowy pasek z przyciskami narzędziowymi, włączania laptopa).

MSI GE620 jest wyposażony w wygodną klawiaturę o wymiarach 34,5x10,5 cm (dł./szer.)

Możliwości

Zastosowana matryca oferuje rozdzielczość 1920x1080 pikseli, co sprawia, że można na nim wygodnie pracować i oglądać filmy Full HD. Wyposażono ją w błyszczącą powłokę typu "glare", która niezbyt dobrze spisuje się w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Jakość wyświetlanego obrazu nie odbiega od przeciętnej. Jej główną wadą są niestety wąskie kąty widzenia. Użytkownik ma do dyspozycji m.in.: trzy gniazda USB, w tym dwa w najnowszej wersji USB 3.0, gniazdo HDMI, komplet interfejsów bezprzewodowych (WLAN "n", Bluetooth) i standardowe gniazdo VGA. Wyposażony jest w 500 GB twardy dysk i standardowy napęd optyczny bez obsługi nośników Blu-ray.

MSI GE620 dysponuje aż dwoma gniazdami USB 3.0 (niebieskie). Niestety są one umieszczone zbyt blisko siebie

Wydajność

Wydajność MSI GE 620 klasyfikuje go do mocnych konfiguracji o uniwersalnych zastosowaniach. Procesor Core i7-2630QM z czterema rdzeniami i technologią HyperThreading okazuje się jednym z wydajniejszych, jakie można obecnie kupić. Dzięki trybowi Turbo, czyli automatycznemu dostosowywaniu prędkości mnożnika procesora w zależności od obciążenia, potrafi regulować prędkość pracy w zakresie 2 -2 ,9 GHz. Układ graficzny NVIDII GeForce GT 540M w połączeniu z szybkim procesorem uzyskał w teście 3DMark06 wynik 4430 pkt. Pomimo tego że obsługuje bibliotekę DX 11 to nie jest to konfiguracja potrafiąca sprostać wymaganiom najnowszych gier w pełnej rozdzielczości matrycy. Przy rozdzielczości 1280x720 pikseli, komputer ten radzi sobie z większością nowych gier, o ile będziemy je uruchamiać ze starszą biblioteką DX 9.

MSI GE620 dysponuje szybkim czterordzeniowym procesorem Intela z rodziny Core i7

Laptop wyposażony jest w dwie karty graficzne: zintegrowana Intela GMA HD i zewnętrzną NVIDII GeForce GT540M

Wyniki testów

MSI GE620 - HDTune 4

MSI GE620 - HDTune 4

Wnioski

Matryca oferuje rozdzielczość 1920x1080 pikseli, co sprawia, że można na nim wygodnie pracować i oglądać filmy Full HD. Wyposażono ją w błyszczącą powłokę typu glare, która niezbyt dobrze spisuje się w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Jakość wyświetlanego obrazu nie odbiega od przeciętnej. Główną wadą są tu wąskie kąty widzenia.

Wydajność MSI GE 620 plasuje go wśród mocnych konfiguracji o uniwersalnych zastosowaniach. Procesor Core i7-2630QM z czterema rdzeniami i technologią Hyper-Threading okazuje się jednym z wydajniejszych. Dzięki trybowi Turbo, czyli automatycznemu dostosowywaniu prędkości mnożnika procesora w zależności od obciążenia, potrafi regulować prędkość pracy w zakresie 2-2 ,9 GHz. W połączeniu z nim układ graficzny NVIDIA GeForce GT 540M w uzyskał w teście 3DMark06 4430 pkt. Mimo że obsługuje bibliotekę DX11, nie jest to konfiguracja, która sprosta wymaganiom najnowszych gier przy pełnej rozdzielczości matrycy.

Użytkownik ma do dyspozycji m.in. trzy gniazda USB, w tym dwa w najnowszej wersji USB 3.0, gniazdo HDMI, komplet interfejsów bezprzewodowych (WLAN n, Bluetooth) i standardowe gniazdo VGA. To uniwersalny komputer do odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości, do korzystania z bardziej wymagających aplikacji, a nawet edycji domowych materiałów multimedialnych.