MSI GE620DX-443XPL

MSI GE620DX to uniwersalny laptop do multimediów i gier. Nie jest to superwydajna maszyna, która pozwoli Ci na uruchomienie najnowszych gier w rozdzielczości FullHD, ale konstrukcja o dobrym współczynniku ceny do wydajności. Sprawdzamy jakie gry na nim uruchomisz i czy laptop ten może zastąpić stacjonarny komputer.

Obudowa

MSI GE620DX w porównaniu do rasowych konstrukcji do gier jak. np. MSI GT780DX wypada szaro i nieatrakcyjnie. Brak drogich materiałów czy wyszukanej stylistyki w niczym jednak nie przeszkadza, a jakość wykonania czy użyte materiały są całkiem dobre. Nas zaniepokoiła bardziej dosyć wiotka klapa ekranu, nawet niezbyt jej dociśnięcie powoduje wypaczenia ekranu. Pracując na MSI GE620DX musimy więc pamiętać o tym aby nie przestawiać laptopa łapiąc za klapę matrycy, bo może to doprowadzić do pęknięcia ekranu.

Laptop z zamknięta klapą jest sztywny i nie poddaje się łatwo odkształceniom, co jest dobrą cechą. Gdy na nim pracujemy nic w nim nie trzeszczy, nie skrzypi a wszystkie elementy obudowy są dobrze do siebie spasowane. Co prawda zauważyliśmy lekkie uginanie się obudowy w miejscu gdzie zamontowany jest napęd optyczny, ale to przypadłość większości laptopów.

Zobacz również:

  • Wielkie RTX 4070 od MSI

Na spodzie obudowy zaprojektowano jedną dużą klapę po odkręceniu, której mamy dostęp do pamięci (dwa sloty SO-DIMM DDR3), twardego dysku (Interfejs SATA II), modułu karty bezprzewodowej WiFi i układu chłodzącego.

Układ chłodzący wyposażony jest w jeden wentylator i trzy rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła z procesora i układu graficznego do radiatora schładzanego wentylatorem. Główny radiator umieszczony jest z lewej strony obudowy, dlatego w tym miejscu należy oczekiwać wzrostu temperatury obudowy gdy będziemy grali.

Klawiatura i touchpad

MSI GE620DX wyposażony jest w wygodną klawiaturę wyspową z osobną częścią numeryczną. Jej charakterystyczną cechą są wyróżnienie przyciski "WSAD" , które są najczęściej wykorzystywane w grach.

Tuż nad klawiaturą znajdują się głośniki i zestaw dodatkowych przycisków, za pomocą których możemy np. wysunąć tackę napędu optycznego, czy przełączać się pomiędzy profilami kolorów ekranu.

Przed klawiaturą umieszczono średniej wielkości touchpad, który wyposażony jest w dwa przyciski. Powierzchnia po której przesuwamy palec jest chropowata co nie każdemu może się spodobać, ale to kwestia przyzwyczajenia. Najważniejsze jest to, że działa szybko i precyzyjnie.

Ekran

MSI GE620DX dysponuje panelem LCD o przekątnej 15,6 cala, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1366X768 pikseli. Powierzchnia ekranu jest błyszcząca, co sprzyja powstawaniu denerwujących refleksów świetlnych. Kąty widzenia w poziomie są nieco szersze niż w pionie, co jest cechą większości matryc stosowanych w laptopach. Jasność ekranu (250 cd/m2) nie odbiega od średniej, podobnie jak równomierność podświetlania, która wynosi 83 %.

Podzespoły

Sercem laptopa MSI GE620DX jest dwurdzeniowy procesor Intela Core i5 2430M, który pracuje z prędkością od 2,4 do 3 GHz. To jednostka uniwersalna, która świetnie sprawdzi się do codziennych zastosowań (dzięki technologii Speed Step pobiera niewiele prądu gdy nie korzystamy z pełny6ch możliwości procesora), multimediów (możliwość wykonania do czterech wątków w jednym cyklu zegara) i gier (dwurdzeniowa konstrukcja, szybki zegar procesora).

Zastosowana w MSI GE620DX karta graficzna Nvidii GeForce GT 555M wyposażona jest w 144 jednostek cieniujących CUDA, 2 GB własnej pamięci DDR3 i magistralą 128-bitową. Chociaż nie wyposażono ją w szybsze pamięci DDR5 i magistralę 196-bitową to i tak wypada lepiej niż układ GeForce 540M (96 jednostek cieniujących), w który wyposażony jest np laptop Acer Aspire 5755G. To tańsza alternatywa dla popularnego układu GeForce GTX 560M (196 - bitowa magistrala, 196 jednostek cieniujących), który często montowany jest w laptopach dla graczy.

MSI GE620DX wyposażony jest w aż 8 GB pamięci RAM DDR3 1333. To dwa moduły 4 GB, które pracują w trybie DualChanell, które w połączeniu z 64 bitowym systemem Windows 7 pozwalają na uruchomienie nawet najbardziej wymagających aplikacji. Taka ilość pamięci przyda się gdy będziemy edytowali zdjęcia czy też rodzinne filmy.

MSI GE620DX-443XPL

MSI GE620DX-443XPL - PCMark Vantage

MSI GE620DX-443XPL

MSI GE620DX-443XPL

MSI GE620DX-443XPL

MSI GE620DX-443XPL - 3DMark06

MSI GE620DX-443XPL

MSI GE620DX-443XPL - 3DMark11

MSI GE620DX-443XPL

MSI GE620DX-443XPL - HDTune Pro

MSI GE620DX-443XPL

MSI GE620DX-443XPL - pobór prądu

Wnioski

MSI GE620DX to świetny laptop do zabawy z multimediami i do gier, dla osób których nie stać na zakup superwydajnych maszyn z ekranem Full HD.

Zobacz inne testy laptopów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: