MSI GE75

Zalety:

  • Bardzo mocne podzespoły
  • Jakość obrazu Full HD
  • Podświetlana klawiatura z regulacją
  • Dwa dyski twarde
  • Wydajny system chłodzenia

Wady:

  • Wysoka cena

MSI GE75 to solidny laptop gamingowy z wyższej półki cenowej. Za co płacić ponad 7 tysięcy złotych? Jakie są jego główne zalety?

Solidny laptop gamingowy

MSI GE75 to laptop gamingowy, który wyposażono w bardzo mocne podzespoły. Jego serce to sześciordzeniowy procesor Intel Core i7. W normalnej sytuacji rdzenie taktowane są na 2,2 GHz, jednak gdy zachodzi potrzeba zwiększenia mocy, uruchamia się tryb Turbo, podnoszący taktowanie do 4,10 GHz, co w połączeniu z 16 GB RAM - a można rozszerzyć tą ilość aż do 32 GB - powinno zapewnić płynność nawet wymagającym tytułom, nie wspominając o pracy systemu operacyjnego, programów czy przeglądaniu stron internetowych. Laptop MSI ma ekran o przekątnej 17,3”, na którego wyświetlaczu pokazywany jest obraz w jakości FullHD, czyli 1920x1080 pikseli. Rozdzielczość powinna umożliwić wysoki kontrast,co zwiększa nie tylko komfort grania na laptopie, ale również i korzystania z niego do innych zastosowań. Za obraz odpowiada karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060. Wyposażone we własną pamięć GDDR5, odciąża procesora i RAM w trakcie renderowania grafiki.

Laptop z dwoma dyskami twardymi

Laptop dla graczy MSI GE75 jest wyposażony w dwa dyski twarde. Jeden z nich to model SSD o pojemności 256GB, przeznaczony na system i najczęściej używane aplikacji. Drugi to klasyczny dysk HDD o pojemności 1 TB. Z taką ilością miejsca można sporo zdziałać, a przestrzeni na nowe produkcje szybko nie zabraknie. Kolejna zaleta to podświetlana klawiatura RGB. Można wybrać jeden z ośmiu ciekawych efektów, które rozchodzą się po wszystkich klawiszach lub też zdecydować na stałe podświetlenie - nawet tylko wybranych przycisków. Oczywiści mamy tu anti-ghosting. Laptop wyposażono w wydajną kartę sieci bezprzewodowej Wi-Fi klasy ac, co powinno dać dużą stabilność w połączeniu z internetem, a jeśli gra się online - optymalne wykorzystanie łącza. Do łączenia z innymi urządzeniami posłuży wbudowany transmiter Bluetooth 5. Ma on nie tylko zasięg nawet 20 metrów, ale także pozwala na dwukrotnie szybszy transfer danych niż poprzednia wersja, czyli Bluetooth 4.2.

A jak się ma sprawa z chłodzeniem? Ponieważ w trakcie intensywnych rozgrywek podzespoły lubią się nagrzewać, system chłodzenia laptopa, obejmujący zarówno procesor Intel Core, jak i GPU, składa się z dwóch wiatraczków oraz siedmiu ciepłowodów, które wyrzucają ciepło z tyłu laptopa oraz przez otwory wentylacyjne po jego bokach.

Podsumowując: Laptop MSI to wydatek drogi, ale biorąc pod uwagę podzespoły, dające doskonałą wydajność - opłacalny. Będzie dobrą inwestycją na co najmniej kilka lat mobilnego grania!