MSI GX620-024PL

Zalety:

  • wysoka wydajność
  • Tryb Turbo
  • Duża rozdzielczość ekranu
  • Wyjścia HDMI i eSATA
  • Rozsądna cena

Wady:

  • Krótki czas pracy na baterii

Dotychczas testowane przez nas notebooki MSI z serii GX przeznaczonej dla graczy cechowały się dużymi, 17-calowymi ekranami o wysokiej rozdzielczości i mocną konfiguracją sprzętową. Model GX620-024PL również wyposażony jest w wydajne podzespoły, ale jego matryca ma mniejszą przekątną wynoszącą 15,4 cala i, w przeciwieństwie do ostatnio opisywanych laptopów z rodzin EX czy VR, oferuje klasyczne proporcje obrazu 16:10.

Dotychczas testowane przez nas notebooki MSI z serii GX przeznaczonej dla graczy cechowały się dużymi, 17-calowymi ekranami o wysokiej rozdzielczości i mocną konfiguracją sprzętową. Model GX620-024PL również wyposażony jest w wydajne podzespoły, ale jego matryca ma mniejszą przekątną wynoszącą 15,4 cala i, w przeciwieństwie do ostatnio opisywanych laptopów z rodzin EX czy VR, oferuje klasyczne proporcje obrazu 16:10. Jej rozdzielczość nadal jednak wykracza poza standardy – 1680x1050 pikseli to właściwie maksymalna użyteczna wartość przy takim rozmiarze panelu.

W czarnej obudowie ze szczotkowanego aluminium z czerwonymi wstawkami znajdziesz ponadto szybki procesor, wydajny układ graficzny, twardy dysk o dużej pojemności oraz komplet interfejsów, wśród których nie zabrakło portów eSATA i HDMI. Graczom najbardziej przypadnie do gustu inny element wyposażenia GX620: umieszczony na panelu dotykowym nad klawiaturą przycisk Turbo Mode powoduje natychmiastowe zwiększenie częstotliwości magistrali FSB, przez co procesor o nominalnym taktowaniu 2,4 GHz zaczyna pracować z szybkością prawie 3 GHz. W naszych testach programem PCMark Vantage tryb dopalacza przełożył się na wzrost wyników od 5 proc. w ogólnym wyniku benchmarku do nawet 10 proc. w samym module gier. Jak na jeden magiczny przycisk – to dużo.

Granie ułatwią cztery wyróżnione klawisze W, A, S i D oraz dołączona specjalna mysz dostosowana do potrzeb graczy. Ważący 2,7 kg laptop możesz zabierać na LAN party w plecaku dodanym do pakietu. Zabawę uprzyjemnią głośniki zgodne z Dolby Home Theater, ewentualnie system audio podłączony do wyjścia S/PDIF.

Wyniki testów GX620 potwierdzają możliwości sprzętu. Notebook MSI uzyskał doskonałe rezultaty, w tym najlepsze PCMark Vantage wśród sprawdzonych przez nas modeli w cenie do 5000 zł i jedne z najwyższych 3DMark06 wśród urządzeń za mniej niż 4000 zł. Co ważne, laptop nie jest przy tym zbyt hałaśliwy. Lecz bez gniazdka zasilania długo nie pociągnie – średnio 2,5 godziny.