MSI GX700-218PL

Odnowiona maszyna dla graczy MSI jest jednym z niewielu laptopów z ekranem FullHD w cenie niewiele ponad 4000 zł.

Taki sam, ale inny: model GX700 pojawiał się już w naszych rankingach, lecz w innej konfiguracji sprzętowej oznaczanej 017PL. W testowanej tym razem wersji 218PL maszyna MSI dla graczy oferuje mocniejszy procesor (choć wciąż z pierwszej generacji Core 2 Duo – seria T7000), więcej RAM, dwukrotnie pojemniejszy twardy dysk oraz rozdzielczość 17-calowego ekranu podwyższoną do FullHD (1920x1200; obecnie matryca ma matową powłokę). Zrezygnowano natomiast z modułu Turbo Memory.

Cała reszta komputera nie uległa zmianie. Duża obudowa nadal jest wykonana z gładkiego, czarnego plastiku, przez co odciski palców są na niej wyraźnie widoczne, klawiatura ma wydzieloną część numeryczną, lecz klawisze kursora, kropki i prawy Shift są zbyt małe i niewygodne. Z myślą o graczach kolorem wyróżniono klawisze W, A, S i D oraz zamontowano subwoofer i głośniki zgodne ze specyfikacją Dolby Home Theater.

Wprowadzone zmiany powinny znaleźć odzwierciedlenie w wynikach benchmarków. I rzeczywiście, GX700 w nowej konfiguracji zdecydowanie przyspieszył, uzyskując rezultaty lepsze od poprzednika o 10 do nawet 30 procent. Co ważne, nie odbyło się to kosztem czasu pracy na baterii, choć trzeba uczciwie przyznać, że w wersji 218PL zastosowano akumulator o nieco większej pojemności (5200 zamiast 4800 mAh).

Mimo wyraźnie wyższej wydajności GX700 nie jest już maszyną marzeń dla graczy. W podobnej albo znacznie niższej cenie można mieć szybszy sprzęt, lecz raczej nie z 17-calowym wyświetlaczem FullHD.