MSI GX740

Laptop łączy zalety dużego komputera do pracy i wydajnej maszyny do grania. Oferuje dobry stosunek możliwości do ceny. MSI GX740 skonstruowano na platformie Intela z procesorem Core i5 430M i karcie graficznej ATI Radeon HD 5870. Laptop ma 17,3-calowy ekran o rozdzielczości 1600x900 pikseli. Wyróżnia się czarno-czerwoną obudową, wykonaną z plastiku i szczotkowanego aluminium (pokrywa matrycy).

Laptop łączy zalety dużego komputera do pracy i wydajnej maszyny do grania. Oferuje dobry stosunek możliwości do ceny. MSI GX740 skonstruowano na platformie Intela z procesorem Core i5 430M i karcie graficznej ATI Radeon HD 5870. Laptop ma 17,3-calowy ekran o rozdzielczości 1600x900 pikseli.

Obudowa

Laptop wyróżnia się czarno-czerwoną obudową, wykonaną z plastiku i szczotkowanego aluminium (pokrywa matrycy). To mocna i sztywna konstrukcja, ważąca 3,2 kg. Laptop jest wyposażony m.in. w gniazdo HDMI, Bluetooth, adapter WLAN (n), gigabitową kartę sieciową, cztery gniazda USB, w tym jedno dzielone z eSATA. Dzięki dużej klawiaturze z osobną częścią numeryczną jest wygodny w użyciu, klawisze „WASD”, które są często wykorzystywane w grach, są specjalnie wyróżnione. Przeszkadza tylko umieszczenie przycisku „Fn” w miejscu klawisza „Ctrl” – trzeba się do tego przyzwyczaić.

Wydajność

Sercem tego komputera jest procesor z serii Core i5 430M – dwurdzeniowa jednostka o nominalnej częstotliwości taktowania 2,26 GHz. Nowością (charakterystyczną dla serii CPU) jest zintegrowanie w jednym układzie kontrolera pamięci i pełnowartościowej karty graficznej. Technologia Turbo Boost sprawia, że Core i5 dynamicznie dostosowuje swój mnożnik do aktualnych wymagań, np. gdy potrzebna jest większa wydajność. Częstotliwość taktowania może wzrosnąć z 2,26 do 2,53 GHz. W połączeniu z zewnętrznym układem graficznym ATI Radeon HD 5870 platforma okazuje się wydajną konfiguracją do gier za rozsądne pieniądze. Co prawda w maksymalnej rozdzielczości matrycy (1680x1050 pikseli) z detalami ustawionymi na VeryHigh w Crysisa nie pogramy (15 kl./s), ale w LostPlane 2 czy nowego Alien vs Predator bez problemów (39 kl./s).

Praca na baterii

Laptop pobiera około 34 W z uruchomionym systemem. Testowany programem 3DMark06 pobiera dwukrotnie więcej energii - 109 W. Akumulator o pojemności 4800 mAh wystarcza tylko na niecałe dwie godziny niezbyt intensywnej pracy (przeglądanie stron, dokumentów).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: