MSI N285GTX-T2D1G-OC

Fabrycznie podkręcona karta MSI wyposażona została w najnowszy i jednocześnie najszybszy procesor graficzny produkcji NVIDII – GeForce GTX 285. Jest to zmodyfikowany układ rodziny GT200, który wykonano w nowoczesnym procesie technologicznym 55 nm (GTX 280 i 260 produkowane są w 65 nm) co pozwoliło na zwiększenie częstotliwości taktowania procesora, obniżenie temperatury jego pracy i jednoczesne zwiększenie wydajności karty.

Fabrycznie podkręcona karta MSI wyposażona została w najnowszy i jednocześnie najszybszy procesor graficzny produkcji NVIDII – GeForce GTX 285. Jest to zmodyfikowany układ rodziny GT200, który wykonano w nowoczesnym procesie technologicznym 55 nm (GTX 280 i 260 produkowane są w 65 nm) co pozwoliło na zwiększenie częstotliwości taktowania procesora, obniżenie temperatury jego pracy i jednoczesne zwiększenie wydajności karty. Odświeżony procesor GTX 285 ma identyczną mikroarchitekturę jak model e GTX 280. Wyposażono go w 240 jednostek strumieniowych, 32 potoki renderingu i 512-bitowy interfejs pamięci. Wyższe są za to częstotliwości taktowania. Procesor pracuje z taktowaniem 680 MHz, jednostki cieniowania 1476 MHz, natomiast 1024 GB pamięci GDDR3 rekordowe 2500 MHz. Układ chłodzenia jest standardowy, taki sam jak w kartach serii GTX 280.

Ma duże gabaryty, długość 27 cm i sprawnie radzi sobie z odprowadzeniem ciepła wytwarzanego przez szybko pracujące komponenty. Użytkownik musi pamiętać o tym, że karta wymaga podłączenia dwóch 6-pinowych wtyczek zasilania PCI Express. Jeśli wasz zasilacz nie ma takich końcówek, w komplecie z kartą znajdziecie specjalne przejściówki 2 wtyczki Molex na każde gniazdo 6-pinowe. W takim przypadku aby podłączyć kartę musicie mieć wolnych 4 złączy Molex wyprowadzonych z zasilacza. Sam zasilacz musi mieć odpowiednią wydajność. W większości przypadków wystarczy dobry model oferujący rzetelne 400 W. Podczas pracy nasz zestaw testowy pobierał od 118W (wyświetlanie pulpitu Visty) do maksymalnie 312W (benchmark gry Crysis). Pod względem wydajności karta prezentuje się nieco lepiej niż standardowe modele GTX 280. Wystarczy do zapewnienia płynnej rozgrywki w najnowszych grach uruchamianych w najwyższych dostępnych rozdzielczościach. Jej mocniejsza wersja GTX 295, jest nieco szybszy lecz przypominamy, że wynika to z zastosowania aż 2 procesorów GT200.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: