MSI N465GTX Twin Frozr II

Zalety:

  • Bardzo dobra wydajność
  • Wsparcie dla DirectX 11
  • Niski pobór mocy w spoczynku
  • Pozwala na granie w dowolnej rozdzielczości we większość dostępnych gier
  • Sprawny układ chłodzenia

Wady:

  • Mniej wydajna i pobierająca więcej prądu od Radeona HD 5850

Po prezentacjach bardzo drogich kart graficznych NVIDII przyszedł czas na rozwiązania nieco tańsze. Testowana przez nas karta graficzna MSI N465GTX Twin Frozr II to GeForce GTX465 – GF100 za cenę poniżej 1000 zł.

Tańszy układ graficzny uzyskano droga dokonywania kolejnych cięć w stosunku do GTX 480 i 470. I tak układ na GDY 456 posiada 32 potoki renderingu i 352 zunifikowane jednostki przetwarzania. Rdzeń układu pracuje z częstotliwością 608 MHz a shakery 1215 MHz. Na karcie zainstalowano 1024 MB pamięci GDDR5 o częstotliwości pracy 3208 MHz i pracującej na szynie danych o szerokości 256 bitów.

Kartę MSI N465GTX Twin Frozr II wyposażono w znany, bardzo sprawny układ chłodzenia. Od powierzchni styku ciepło odprowadza pięć rurek cieplnych. Dostarcza je do dużego aluminiowego radiatora. Rozpraszaniem ciepła zajmują się dwa wentylatory o dużej średnicy. Układ działa skutecznie, ale bywa nieco głośny pod obciążeniem.

Kartę wyposażono w wyjścia : dwa DVI, jedno miniHDMI i przejściówkę DVI-VGA. Zasilanie dostarczane jest przez PCI-Express x16 i dwa gniazda 6-pin.

Wydajność karty pozwala na granie w większość gier w wysokich rozdzielczościach i szczegółach obrazu. Choć MSI N465GTX Twin Frozr II wypada bardzo dobrze, to jednak ustępuje Radeonom HD 5850.

Na szczęści pobór mocy nie już tak zatrważający jak w przypadku wyższych kart NVIDII. Platforma w spoczynku potrzebowała 84 W zaś pod obciążeniem 255 W. To jednak wciąż nieco więcej niż karty konkurencji.

MSI N465GTX Twin Frozr II to karta wydajna i nowoczesna, z dobrym układem chłodzenia. Jednakże kosztujący tyle co Radeon HD 5850 jest od niego nieco mniej wydajna i pobiera więcej mocy. To jednak nie powinno przeszkadzać fanom tej firmy.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier