MSI P45 D3 Platinum

Zalety:

  • -Wysoka jakość
  • -Skuteczny system chłodzenia
  • -Duża liczba złącz
  • -Dobra wydajność

Wady:

  • - Nieuporządkowane rozłożenie przycisków sterujących
  • - Tylny panel zasłaniający żebra radiatora

MSI P45D3 Platinum to odmiana testowanej i opisywanej już przez nas płyty MSI D45 Platinum dostosowana do pracy z pamięciami DDR3. Spadające ceny tych ostatnich sprawiają, że zaczynają one być groźnym konkurentem dla DDR2, mogąc z nimi rywalizować także o względy nieco mniej zamożnych użytkowników komputerów. Zbudowana z użyciem chipsetu Intel P45 płyta daje użytkownikom możliwość zbudowania bardzo nowoczesnego komputera.

P45D3 Platinum to konstrukcja dzieląca wszelkie zalety z wersją płyty dla DDR2. W sekcji zasilania procesora zastosowano zintegrowane układy (Dr MOS) pozwalające na uzyskanie doskonałej jakości prądu przy mniejszej liczbie faz zasilania oraz obniżające koszty eksploatacji komputera. Ciekawie wyglądający układ chłodzenia znakomicie spełnia swoją rolę utrzymujące temperaturę chipsetu na niskim poziomie. Duża liczba złącz napędów SATA pozwala na budowę potężnego centrum informacji. Na płycie umieszczono dodatkowy kontroler złącz napędów – JMB 363, dzięki któremu do sześciu złącz SATA obsługiwanych przez chipset dodano jeszcze dwa kolejne na samej płycie, bardzo cenne eSATA na tylnym panelu i starszego typu złącze ATA, którego kontroler nie jest integrowany w chipsetach Intela od czasu P965.

Podobać może się także rozłożenie elementów płyty – brak na niej przeładowania utrudniającego obsługę. Niestety, P45D3 Platinum przejęła od P45 także wady – nieuporządkowane rozłożenie przycisków sterujących, dość mocno zabudowane gniazdo zasilania 8-pin oraz zasłonięte przez osłonę tylnego panelu żebra radiatora. Na da się jednak powiedzieć, aby którakolwiek z wad płyty była naprawdę poważna. Choć testy nie wykazały przewagi wydajności nad odmianą dla DDR2, to spadek cen pamięci DDR3, oraz zalety dające ich wykorzystanie (np. łatwiejsze podkręcanie FSB do bardzo wysokich wartości) czyni z niej bardzo atrakcyjną propozycję dla każdego użytkownika szukającego solidnej, pewnej i przemyślanej podstawy dla swojego komputera.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier