MSI PR211-007PL

Wielokrotnie nagradzany subnotebook MSI tym razem w wersji z platformą AMD Puma.

Nosząca oznaczenie PR rodzina małych laptopów MSI obejmuje serie 200 z procesorami Intela i 210 z układami AMD. Model PR211-007PL wykorzystuje nową platformę mobilną AMD Puma, aczkolwiek najważniejszy element komputera, procesor Turion 64 X2, pochodzi ze starszej generacji o symbolu RM.

MSI PR211 to bardzo poręczny komputer, niewiele większy od kartki A4 i mający raptem 2 cm grubości (jednak gdy używasz dołączonej baterii o pojemności 5200 mAh, tylna część komputera będzie dużo grubsza). Ważący tylko 2 kg notebook pod względem wyposażenia niczym się nie różni od konkurentów o typowych rozmiarach: w PR211 znajdziesz m.in. 3 porty USB, gniazdo ExpressCard/54, czytnik kart pamięci, a nawet złącze HDMI. Wybaczyć więc można brak interfejsu FireWire. Do komunikacji bezprzewodowej służą moduły Wi-Fi a/g/n oraz Bluetooth. Skaner linii papilarnych chroni laptop przed nieautoryzowanym użyciem.

Jedynym istotnym ustępstwem na rzecz wygody noszenia jest ekran o przekątnej 12,1 cala, lecz klasycznej rozdzielczości 1280x800. Na szczęście dzięki wyjściu HDMI i dość wydajnemu zintegrowanemu układowi graficznemu ATI MR HD3200 nie jesteś skazany na ciągłe korzystanie z wyświetlacza laptopa - filmy HD czy niezbyt wymagające gry DirectX 10 możesz obejrzeć na dużym, zewnętrznym monitorze.

Niepozorny MSI w wersji z procesorami Intela doskonale wypadał w naszych testach, zdobywając wiele laurów. Lecz model PR211 za sprawą niższej wydajności CPU od AMD (a pamiętajmy, że nie jest to układ z nowej rodziny Turion 64 X2 Ultra) nie może równać się z osiągami "intelowskich" PR200. Wciąż jednak notebook MSI oferuje wyjątkową mobilność, uzyskując najdłuższy czas pracy na baterii w swej kategorii wynoszący średnio 4,5 godziny.