MSI R5670-PMD1G

Zalety:

  • Niski pobór mocy w spoczynku
  • Wsparcie dla DirectX 11
  • Niski pobór mocy
  • Komplet wyjść

Wady:

  • Wydajność może nie wystarczyć w najbardziej wymagających grach
  • Niewiele tańsza od Radeonaów HD 5750

Karty graficzne Radeon HD 5670 zapewniają wsparcie dla najnowszych technologi tworzenia obrazu 3D, ale ich wydajność pozostawia nieco do życzenia. Niemniej dzięki niewygórowanej cenie znajdują spore grono nabywców. Czy to uzasadniona popularność mogliśmy przekonać się testując kartę MSI R5670-PMD1G.

MSI R5670-PMD1G to karta z układem graficznym ATI Redwood. Posiada on 8 renderujących i 400 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Częstotliwość pracy układu na karcie MSI to 775 MHz. Kartę wyposażono w 1024 MB pamięci GDDR5 o częstotliwości pracy wynosi 4040 MHz i szerokości szyny danych 128 bitów.

System chłodzenia to duży radiator na układzie graficznym i umieszczony w nim wentylator. Taka konstrukcja uniemożliwia stosowanie wentylatora o bardzo dużej średnicy, tak więc po nagrzaniu wentylator na MSI rozkręca się do wysokich obrotów i przez to pracuje nieco głośniej niż na wielu kartach konkurencji. Niemniej hałas nie staje się dokuczliwy.

Kartę wyposażono we wszystkie rodzaje wyjść video: DVI, HDMI, Display Port i przejściówkę DVI-DSub. Nieski pobór mocy sprawia, że wystarczy zasilanie dostarczane przez PCI-Express x16 , bez dodatkowych gniazd. Zestaw z kartą pobierał w spoczynku 72 W mocy a pod obciążeniem do 157 W.

Testy wypadły całkowicie typowo dla kart tego typu: wydajność jest wystarczająca do grania w nieco starsze tytuły, nawet przy wysokich ustawieniach, ale w najnowszych z DirectX11, będzie konieczne ograniczenie rozdzielczości i szczegółów obrazu.

MSI R5670-PMD1G to wprawdzie dość udana karta graficzna, ale niestety jej cena wynosi aż 440 zł. Biorąc pod uwagę, że za 480 zł można kupić Radeona HD 5750, sens zakupu HD 5670 zupełnie zanika.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier