MSI R5770-PM2D1G

Układ Radeon HD5770 oferuje wsparcie dla najnowocześniejszych technologii tworzenia trójwymiarowego obrazu, wysoką wydajność a przy tym wyjątkową energooszczędność. Właśnie takie cechy ma zbudowana w oparciu o ten układ karta graficzna MSI R5770-PM2D1G.

Karta przeznaczona jest dla graczy oczekujących najnowocześniejszych rozwiązań, ale za cenę niższą niż karty z układami Cypress. Zastosowany w MSI układ graficzny to Juniper, czyli w zasadzie połówka Cypressa. Wykonany jest on w technologii 40 nm i składa się z 1040 M tranzystorów.

Karta MSI R5770-PM2D1G dysponuje 16 potokami renderingu i 800 zunifikowanymi jednostkami strumieniowymi. Układ graficzny pracuje z częstotliwością 850 MHz. Na karcie zainstalowano 1 GB pamięci GDDR5 pracującej na szynie danych o szerokości 128 bitów z częstotliwością 4800 MHz.

Układ chłodzenia złożony z radiatora i wentylatora działa skutecznie a poziom hałasu nigdy nie staje się dokuczliwy. Zasilanie dostarczane jest przez złącze PCI-Express x16 i dodatkowe gniazdo 6-pin z tyłu karty. Kartę wyposażono w wyjścia: dwa DVI, HDMI i Display Port.

Wydajność testowanej karty jest dobra. Wystarczy do grania we wszystkie tytuły bez konieczności redukowania szczegółów, przynajmniej posiadaczom monitorów o rozdzielczości do 1680 x 1050 punktów. Przy wyższych w najbardziej wymagających grach może być konieczne ograniczenie korzystania z niektórych fajerwerków graficznych.

Karta charakteryzuje się niezwykle niskim poborem mocy: dla całej platformy wynosił on w spoczynku 105 W i do 209 W pod obciążeniem.

MSI R5770-PM2D1G to bardzo udana, nowoczesna karta graficzna, wspierająca sterowniki DirectX11. Pochodzi ona z tej samej fabryki co inne Radeony HD5770, wygląda identycznie i jest równie wydajna i energooszczędna. Niestety, jest nieco droższa niż przeciętne karty tego typu i kosztuje 709 zł.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: