MSI R5850 Twin Frozr II

Zalety:

  • Bardzo dobra wydajność
  • Wsparcie dla DirectX 11
  • Bardzo niski pobór mocy w spoczynku
  • Pozwala na granie w dowolnej rozdzielczości we większość dostępnych gier
  • Doskonałe wykonanie
  • Sprawny układ chłodzenia

Wady:

  • Wysoka cena

Po zalaniu rynku konstrukcjami referencyjnymi, producenci zaczęli przygotowywać własne wersje karty z układami graficznymi ATI. MSI R5850 Twin Frozr II to taki autorki Radoen HD 5850 od MSI – wykonany bardzo solidnie i z całkowicie zmienionym systemem chłodzenia.

Parametry układu ATI Cypres na karcie MSI sa typowe dla Radeona HD 5850: 32 potoki renderingu i 1440 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Układ pracuje z częstotliwością 725 MHz. 1024 MB pamięci GDDR5 pracującej na szynie danych o szerokości 256 bitów jest taktowane zegarem 4000 MHz.

Na śledziu umieszczono wyjścia HDMI, DisplayPort i DVI, w komplecie jest przejściówka DVI-DSub. Zasilania do karty dostarczane jest przez PCI-Express i dwa gniazda 6-pin.

Układ chłodzenia składa się z solidnego radiatora i rurek cieplnych odprowadzających ciepło z układu graficznego i dwóch dużych wentylatorów dbających o odpowiedni przepływ powietrza. Wentylatory nie uzyskują wysokiej prędkości obrotowej a co za tym idzie system, nawet pod obciążeniem jest cichy. Na uwagę zasługuje też grubość rurek cieplnych wynosząca aż 8 mm.

Zastosowanie wydajnego układu chłodzenia, wysokiej jakości komponentów i dołączone oprogramowanie sprawiają, że karta jest łatwym materiałem do podkręcania, zwłaszcza, że napięcie układu da się podnieść nawet do 1,35 V.

Pobór mocy zestawu z kartą mieścił się w granicach od 80 W w spoczynku do 214 W pod obciążeniem.

Wydajność karty MSI R5850 Twin Frozr II jest bardzo dobra – grać można we wszystko, tylko w nielicznych przypadkach będąc zmuszonym do zredukowania rozdzielczości. Ta ostatnia czynność dotyczy jednak właściwie tylko posiadaczy monitorów o rozdzielczości 2560 x 1600 punktów.

MSI R5850 Twin Frozr II to ciekawy i udany produkt, oferujący graczowi doskonałą wydajność i wsparcie dla najnowocześniejszych technologii tworzenia i wyświetlania obrazu.