MSI RX 560 AERO OC 4GB

MSI RX 560 AERO OC 4GB to niewielka gabarytowo kart z 4 GB RAM GDDR5 na pokładzie. Co potrafi?

W skrócie:

MSI RX 560 AERO OC 4GB to karta zarówno dla graczy, jak i osób zajmujących się grafikę, wideo i animacjami.

Zalety:

  • Obsługa 4K
  • Dobra cena
  • Niewielkie rozmiary

Wady:

  • Brak wparcia dla VR
  • Tylko 4GB RAM

MSI RX 560 AERO OC 4GB to kompaktowych rozmiarów karta graficzna oparta o architekturę rdzenia o nazwie kodowej „Polaris” i jest kolejnym z przedstawicieli nowej generacji kart graficznych od AMD. Układ graficzny ma do dyspozycji 4GB pamięci RAM GDDR5, której przepustowość to 112 GB/s. Taktowanie GPU w trybie boost wynosi 1196 MHz, pamięć natomiast osiąga 7000 MHz (efektywnie). Specjalnie pod kątem graczy zastosowano tu technologię AMD FreeSync, która ma przeciwdziałać zacinaniu się animacji i rozrywaniu klatek podczas rozgrywek. Bez problemu obsługuje obraz w jakości 4K UHD oraz doskonale współpracuje z monitorami HDR. Wykorzystuje w pełni możliwości bibliotek DirectX 12 oraz Vulkan API.

Przy produkcji MSI RX 560 AERO OC 4GB wykorzystano certyfikowane podzespoły zgodne z wojskową normą MIL-STD-810G. Co oznacza to w praktyce? Komponenty te są na tyle wytrzymałe, że powinny bez problemu pracować przez bardzo długi czas w sytuacji obciążenia karty nawet najbardziej wymagającymi grami, a także pozwalają na swobodny, stabilny overclocking. Rekomendowany zasilacz dla tego modelu karty graficznej to 400 W. Ponieważ jest ona niewielkich rozmiarów, znajdziemy tu tylko trzy wyjścia wideo: DVI-D, HDMI 2.0b i DisplayPort 1.4. Zwraca uwagę duży wentylator, zajmujący niemal całą górną powierzchnię obudowy.

Zobacz również:

  • Wielkie RTX 4070 od MSI

MSI RX 560 AERO OC 4GB w połączeniu z mocnym procesorem komputera może dawać świetne efekty, jednak przy wymagających grach powinien on mieć większą ilość swojej pamięci RAM. 4GB w tym modelu to - jak na współczesne standardy kart dla graczy - bardzo średnia ilość, która nie zagwarantuje zacinania się i spadku wydajności przy dużym obciążeniu. Jeśli jednak nie grasz w wymagające produkcje, spokojnie powinno wystarczyć.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: