MSI VR630X-009PL

Zalety:

  • Ekran 16:9 HD Ready
  • Niska cena

Wady:

  • Niska wydajność
  • Krótki czas pracy na baterii
  • Brak gniazda HDMI i eSATA

Miłośnicy oglądania filmów na laptopach nie muszą wydawać fortuny na odpowiednią maszynę – firma MSI postanowiła zaoferować tańszą wersję swej serii EX600 wyposażonej w 16-calowe ekrany o rozdzielczości 1366x768 pikseli (kinowe proporcje 16:9, jakość HD Ready).

Miłośnicy oglądania filmów na laptopach nie muszą wydawać fortuny na odpowiednią maszynę – firma MSI postanowiła zaoferować tańszą wersję swej serii EX600 wyposażonej w 16-calowe ekrany o rozdzielczości 1366x768 pikseli (kinowe proporcje 16:9, jakość HD Ready). Rodzina VR630X różni się od testowanych przez nas modeli EX620 i EX630 przede wszystkim platformą sprzętową, ale także interfejsami.

Z zewnątrz VR630X wygląda jak modele EX600 (ciemnogranatowe, lśniące wieko z falistym wzorkiem i srebrnym logo producenta pośrodku), ale po otwarciu notebooka widać, że cena nie mogła pozostać bez wpływu na użyte w obudowie materiały, które są gorszej jakości niż u droższych krewniaków. Sama pokrywa wydaje się za giętka na trudy częstych podróży, a waga niemal 2,5 kg nie uprzyjemni noszenia sprzętu.

Użytkownicy pracujący z rozbudowanymi arkuszami czy dokumentami będą zapewne narzekać na nieco mniejszą rozdzielczość pionową ekranu niż w klasycznych modelach panoramicznych, zaś kółko przewijania w myszy częściej pójdzie w ruch. Z drugiej zaś strony, powinni być zadowoleni z wydzielonej klawiatury numerycznej, chociaż, tak jak w modelach z serii GX700, z jej powodu mocno zredukowano wielkość niektórych klawiszy (np. kursora, kropki i prawego Shift).

Ekonomiczny VR630X nie ma czytnika Blu-ray, subwoofera i głośników zgodnych z Dolby Home Theater zastosowanych w modelu EX620, zabrakło również gniazd HDMI i eSATA oraz portu podczerwieni. Ale najważniejsza różnica wobec EX620 tkwi w podzespołach: EX620 wykorzystuje układy Intela oraz ATI, natomiast VR630X (tak samo jak EX630) – AMD i NVIDII. Co więcej, w tanim MSI zastosowano mało wydajny procesor Athlon X2 i zintegrowany układ graficzny. To powoduje, że szybkość działania tego notebooka jest niska – w naszych testach rywale w podobnej cenie wypadali gorzej jedynie w sytuacji, gdy ich układ graficzny pochodził z firmy SiS. Na dodatek VR630X pracuje na baterii zaledwie godzinę i 48 minut. Wychodzi więc na to, iż jedyną zaletą tego MSI są kinowe proporcje ekranu i jego rozdzielczość.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier